Navigation path

Additional tools

Nuo A iki Ž

Užimtumas

ES pasiryžusi padėti Europai išsilaikyti pasaulinės ekonomikos priešakyje ir stengiasi kurti tinkamas užimtumo didinimo ir ekonomikos augimo skatinimo sąlygas. 2000 m. ES pertvarkė ekonominių veiksmų planą ir parengė Lisabonos strategiją. 2005 m. strategijai suteiktas naujas impulsas, labiau koncentruojantis į ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo skatinimą.

ES ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategija bei papildoma Europos užimtumo strategija grindžiamos būtinybe mažinti nedarbą. ES puikiai suvokia, kad nedarbas sužlugdo daugelio gyvenimus. Be to, užtikrinus didesnio skaičiaus žmonių užimtumą, Europos visuomenė lengviau spręstų demografinių pokyčių problemas. Dirbančių gyventojų mokami mokesčiai reikalingi didėjančioms pensijų ir sveikatos priežiūros išlaidoms padengti.

Įgyvendinant ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategiją siekiama, kad iki 2010 m. būtų įdarbinta 70 % Europos darbingo amžiaus gyventojų.

Europos Komisija ir valstybės narės bendradarbiavo siekdamos užtikrinti, kad 2007-2013 m. sanglaudos politikos finansavimas būtinai būtų susietas su ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo uždaviniais. Įgyvendinant sanglaudos politiką Europoje norima sukurti 2,5 mln. darbo vietų.

Išsamiau

Lisabonos strategijos, skirtos ekonomikos augimui skatinti ir darbo vietoms kurti, panaudojant ES sanglaudos politikos priemones, įgyvendinimas English Deutsch español français italiano

ES regionų politika: būkite informuoti
Socialinės medijos