poslať túto stránku priateľovi  Set page to normal font size  Increase font size by 200 percent

Regionálna politika vo vašej krajine

Kliknutím na krajinu sa dozviete viac o prioritách financovania, organizáciách zodpovedných za riadenie programov a financovaných aktivitách.

Co je regionálna politika?

Cieľom regionálnej politiky je znížiť výrazné ekonomické, sociálne a územné rozdiely, ktoré stále pretrvávajú medzi európskymi regiónmi. Ich pretrvávanie by podkopalo niektoré zo základných kameňov EÚ, akými sú jednotný trh a spoločná mena euro.

Čítajte viac...

Podujatia

Všetky podujatia >

Videá

Investing in regions makes a stronger EU

12/10/2010

This video provides an overall view of the European Union’s cohesion policy, real results it has helped achieve in the field and its future prospects.

Všetky videá >

Publikácie Predplatiť si

5 správu o hospodárskej, sociálnej a územnej súdržnosti

5 správu o hospodárskej, sociálnej a územnej súdržnosti01/11/2010

Každé tri roky EÚ uverejňuje správu o hospodárskej, sociálnej a územnej súdržnosti, v ktorej sa podrobne opisuje dosiahnutý pokrok a spôsob, akým k nemu prispeli EÚ a členské štáty (na národnej a regionálnej úrovni). Piata správa o súdržnosti bola práve zverejnená.
Zaoberá sa najmä:

1. analýzou regionálnych rozdielov
2. opatreniami, ktoré EÚ a členské štáty (na národnej a regionálnej úrovni) prijali v rámci súdržnosti
3. dosahmi politiky súdržnosti
4. budúcou podobou politiky súdržnosti po roku 2013

Všetky publikácie >

Top
Österreich Belgique/België Bulgaria Kypros Česká Republika Danmark Eesti Suomi/Finland France Deutschland Ellada Magyarország Ireland Italia Latvija Lietuva Luxembourg (G-D) Malta Nederland Polska Portugal România Slovensko Slovenija España Sverige United Kingdom Portugal Spain France