Poslat tuto stránku přátelům  Zobrazit stránku s normální velikostí písma  Zvětšit písmo o 200 %

Regionální politika ve vaší zemi

Klikněte na příslušnou zemi a dozvíte se více o prioritách financování, organizacích odpovědných za správu jednotlivých programů a činnostech, při kterých lze nárokovat finanční prostředky.

Co je to regionální politika?

Cílem regionální politiky EU je snížení významných hospodářských, sociálních a územních rozdílů, které dosud přetrvávají mezi evropskými regiony. Zachování těchto rozdílů by podkopalo některé základní principy EU, včetně jejího velkého jednotného trhu a její měny, eura.

Přečtěte si více...

Události

Veškeré dění >

Videa

Investing in regions makes a stronger EU

12/10/2010

This video provides an overall view of the European Union’s cohesion policy, real results it has helped achieve in the field and its future prospects.

Všechna videa >

Publikace Zaregistrovat se

5. zpráva o ekonomické, sociální a územní soudržnosti

5. zpráva o ekonomické, sociální a územní soudržnosti01/11/2010

Každé tři roky je zveřejňována zpráva o ekonomické, sociální a územní soudržnosti Unie. Uvádí se v ní, jakého pokroku se v těchto oblastech dosáhlo a jak k tomu přispěly orgány EU, vlády členských států i regionální úřady. Nedávno byla zveřejněna 5. zpráva o soudržnosti.
Mezi hlavní otázky, kterými se zabývá, patří:

1. analýza rozdílů mezi regiony
2. podíl orgánů EU, vlád členských států a regionálních úřadů na prohlubování soudržnosti
3. dopad politiky soudržnosti
4. politika soudržnosti po roce 2013

Všechny publikace >

Top
Österreich Belgique/België Bulgaria Kypros Česká Republika Danmark Eesti Suomi/Finland France Deutschland Ellada Magyarország Ireland Italia Latvija Lietuva Luxembourg (G-D) Malta Nederland Polska Portugal România Slovensko Slovenija España Sverige United Kingdom Portugal Spain France