Ši tinklavietė buvo archyvuota (12/08/2009)
12/08/2009
Print versionDecrease textIncrease text

Konsultacijos

2007 m. Europos Komisija nusprendė įvertinti įvairias nuomones dėl reikiamų teisės aktų, visų pirma susijusių su tuo, kaip techninėmis automobilių gamybos priemonėmis pasiekti, kad automobiliai išmestų ne daugiau kaip 130 g/km anglies dioksido. Buvo surengtos viešosios konsultacijos, per kurias buvo siekiama sužinoti nuomonę apie Komisijos siūlomos strategijos įgyvendinimą, taip pat sužinoti, kokia suinteresuotųjų šalių nuomonė ir kokių idėjų jos turi dėl galimo pasirinkimo kuriant teisės aktų sistemą, dėl jos ekonominių, socialinių ir aplinkos apsaugos aspektų. Siekdama atlikti tinkamą poveikio vertinimą, Komisija visų pirma tikėjosi gauti atsiliepimų apie siūlomos strategijos elementų įgyvendinimo išlaidas ir naudą.

Savo komunikatuose Komisija nustatė kelis principus, į kuriuos turėjo būti atsižvelgta kuriant būsimą teisės aktų sistemą. Visų pirma ja turėtų būti „galima užtikrinti konkurenciniu atžvilgiu neutralius, socialiai teisingus ir tvarius sumažinimo tikslus, kurie būtų nešališki įvairių Europos automobilių gamintojų atžvilgiu, ir dėl kurios nebūtų nepagrįstai iškraipoma automobilių gamintojų konkurencija“. Be to, Komisija norėjo, kad būsimi teisės aktai technologijų požiūriu būtų neutralūs, t. y. juose nebūtų įvardyta jokia technologija ir nebūtų teikiama pirmenybė jokiai konkrečiai technologijai, kurią naudojant galima būtų pasiekti tikslą. Galiausiai, pagal būsimą teisės aktų sistemą siekiamą CO 2 dujų mažinimą turi būti galima išmatuoti, stebėti ir tvarkyti jų apskaitą, taip pat turi būti galima išvengti dvigubos CO 2 sumažinimo apskaitos.

Daugiau informacijos apie procedūrą nuo konsultacijų iki galutinio teisės akto priėmimo rasite čia: http://ec.europa.eu/environment/air/transport/co2/co2_home.htm

Paskutinį kartą atnaujinta: 16/02/2009  |Į puslapio pradžią