Eiropas Brīvprātīgo dienests

Pārskats

Eiropas Brīvprātīgo dienests (EVS) palīdz jauniešiem piedalīties brīvprātīgā darba projektos ārzemēs.

Eiropas (EVS) dalībnieki apņemas strādāt kādai organizācijai ārzemēs. Brīvprātīgā darba projekti var būt saistīti ar ļoti dažādām darbībām, tādām kā darbs ar jaunatni, kultūra, sociālā aprūpe un vides aizsardzība. Brīvprātīgie apņemas veikt pilnslodzes darbu bez atlīdzības.

Mācību un pieredzes atzīšanas instruments “Youthpass” ļauj apstiprināt to, ko brīvprātīgie ir apguvuši un paveikuši laikā, kamēr uzturējušies ārzemēs.

Brīvprātīgie, kuri jau piedalās EVS, ir aicināti iepazīties ar informatīvo materiālu, kas viņiem izskaidro, ko viņi var sagaidīt no EVS, ko nozīmē “Youthpass” un kādu apdrošināšanu EVS viņiem nodrošina.

“Erasmus+” lingvistiskais atbalsts tiešsaistē palīdz brīvprātīgajiem apgūt attiecīgā projekta valodu, kurā viņi piedalās.

Ilgums

Brīvprātīgā darba aktivitātes ilgst 2 nedēļas līdz 12 mēnešus.

Eiropas Brīvprātīgo dienesta programma aptver valstis, kas piedalās programmā “Erasmus+”, un partnervalstis, kas atrodas ES pierobežā: tātad ir iespējams piedalīties brīvprātīgā darba aktivitātēs ārpus Eiropas.

Nosacījumi

Lai varētu piedalīties, jums ir jābūt vecumā no 17 līdz 30 gadiem.

Finansiālais atbalsts

Tiek segtas galvenās izmaksas, kas saistītas ar jūsu iesaistīšanos brīvprātīgā darba projektā. Mītne, uzturs, vietējais transports tiek nodrošināts, atsevišķos gadījumos arī neliela “kabatas nauda”.

Visi brīvprātīgie uz laiku, kamēr viņi uzturas ārzemēs, tiek apdrošināti.

Kā pieteikties

Dalībai (EVS) varat pieteikties tieši organizācijā, kura jūs nosūta uz ārzemēm, vai tajā, kura jūs uzņem un organizē visus praktiskos jautājumus jūs uzņemošajā valstī.

ES Jaunatnes portālā (ES vietne jauniešiem) atradīsiet Brīvprātīgā darba iespēju datubāzi, kurā ir

  • ziņas par dažādiem projektiem un
  • pieprasīto brīvprātīgo profilu,
  • organizāciju kontaktinformācija un kandidēšanas procedūras.

Kandidēšanas procedūras dažādiem (EVS) projektiem atšķiras. Vienmēr izlasiet informāciju par jūs interesējošo projektu kandidēšanas procedūrām.

Ja neatrodat sev piemērotu projektu, varat ieskatīties EVS organizāciju sarakstā un sazināties ar tām, lai noskaidrotu, vai tām ir pieejami posteņi, ko piedāvāt. Nav teikts, ka sarakstā iekļautās organizācijas noteikti meklēs brīvprātīgos brīdī, kad jūs ar tām sazināsities.

Plašāka informācija

“Erasmus+” nacionālā aģentūra jūsu valstī var atbildēt uz jūsu jautājumiem un palīdzēt atrast organizācijas, kuras piedalās.

Bendrinti šį puslapį