Europos savanorių tarnyba

Apžvalga

Europos savanorių tarnyba (EST) padeda jaunimui išvykti į užsienį dalyvauti savanoriškos veiklos projektuose.

Kaip Europos savanorių tarnybos savanoris įsipareigojate dirbti organizacijos labui užsienyje. Savanoriškos veiklos projektai gali apimti įvairiausią veiklą tokiose srityse kaip darbas su jaunimu, kultūrinė veikla, socialinė rūpyba ar aplinkos apsauga. Savanoriška veikla neatlyginama ir vykdoma visą darbo dieną.

Tai, ką pasiekėte ir ko išmokote savanoriaudami, Europos mastu patvirtinama „Youthpass“ pažymėjimu.

Europos savanorių tarnybos veikloje jau dalyvaujantys jaunuoliai turėtų susipažinti su informacijos rinkiniu, kuriame paaiškinama, ko tikėtis, ir pateikiama informacija apie priemonę „Youthpass“ bei suteikiamą draudimą.

Programos „Erasmus+“ internetinės kalbinės paramos priemonės padės jums mokytis kalbos, kurios reikės savanoriaujant.

Trukmė

Savanoriška veikla trunka nuo mažiausiai 2 savaičių iki daugiausiai 12 mėnesių.

Europos savanorių tarnybos galimybėmis galima pasinaudoti ir „Erasmus+“ programos šalyse, ir kaimyninėse šalyse partnerėse, t. y. galite savanoriauti ir už Europos ribų.

Sąlygos

Kad galėtumėte savanoriauti, jums turi būti nuo 17 iki 30 metų.

Finansinė parama

Padengiamos visos pagrindinės su jūsų savanoriškos veiklos projektu susijusios išlaidos. Bus pasirūpinta jūsų apgyvendinimu, maitinimu ir visu vietos transportu, kurio jums gali reikėti. Gali būti, kad gausite šiek tiek kišenpinigių.

Visi savanoriai buvimo užsienyje laikotarpiu yra apdraudžiami.

Kaip pateikti paraišką

Galite teikti paraišką tapti Europos savanorių tarnybos savanoriu tiesiogiai organizacijai, atsakingai už jūsų siuntimą į užsienį arba jūsų priėmimą užsienio šalyje ir už visų praktinių klausimų sutvarkymą.

ES jaunimui skirtoje interneto svetainėje – Europos jaunimo portale – yra savanoriškos veiklos galimybių duomenų bazė, kurioje pateikiama:

  • informacijos apie įvairius projektus;
  • aprašymai, kokių savanorių reikia;
  • kontaktinė informacija ir nurodoma paraiškų teikimo tvarka.

Įvairių Europos savanorių tarnybos projektų paraiškų teikimo tvarka skiriasi, tad visuomet susipažinkite su informacija jus dominančių projektų dalyje „Kaip teikti paraišką“.

Jei tinkamo projekto rasti negalite, galite susipažinti su Europos savanorių tarnybos organizacijų sąrašu ir susisiekti su organizacijomis bei sužinoti, ar jos siūlo savanoriškos veiklos galimybių. Atminkite, kad kai kurios iš išvardytų organizacijų šiuo metu gali naujų savanorių neieškoti.

Daugiau informacijos

Padėti rasti dalyvaujančią organizaciją ir atsakyti į jūsų klausimus gali „Erasmus+“ nacionalinė agentūra jūsų šalyje.

Bendrinti šį puslapį