Euroopa vabatahtlik teenistus

Ülevaade

Euroopa vabatahtlik teenistus (EVT) toetab noori, kes soovivad töötada vabatahtlikuna välismaal.

Euroopa vabatahtliku teenistuse liikmena teete vabatahtlikku tööd mõnes välismaal asuvas organisatsioonis. Seda saab teha paljudes valdkondades, nagu noortetöö, kultuur, sotsiaaltöö ja keskkonnakaitse. Töö on täistööajaga ja selle eest ei maksta tasu.

Vabatahtliku töö tulemusel omandatud oskused ja teadmised registreeritakse noortepassis, mida tunnustatakse kogu Euroopas.

Euroopa vabatahtliku teenistusega juba liitunud noored peaksid tutvuma teabekogumikuga, kus on selgitatud, mis neid tulevases töös ees ootab, mida kujutab endast noortepass ja milline on nende kindlustuskaitse.

Veebipõhine keeletugi Online Linguistic Support aitab õppida vabatahtlikus töös vajaminevat keelt.

Kestus

Vabatahtlik töö kestab kõige vähem kaks nädalat ja kõige rohkem 12 kuud.

EVT vabatahtlikuna saab töötada nii Erasmus+ programmiriikides kui ka naabruses asuvates partnerriikides – seega saate tööle minna ka väljapoole Euroopat.

Tingimused

Vabatahtlikuna saavad töötada 17 kuni 30aastased noored.

Rahaline toetus

Kõik teie vabatahtliku tööga seotud peamised kulud kaetakse. Teile on tagatud majutus, söök ning vajaduse korral ka kohalik transport. Mõnikord on ette nähtud ka väike „taskuraha”.

Kõik vabatahtlikud on välismaal töötamise ajal kindlustatud.

Kuidas taotleda?

Taotluse töötamiseks Euroopa vabatahtlikus teenistuses saate esitada selle organisatsiooni kaudu, kes teid välismaale tööle lähetab või teid sihtriigis vastu võtab ja vastutab kogu projekti praktilise korralduse eest.

ELi noortele mõeldud Euroopa noorteportaali vabatahtliku töö andmebaasist leiate järgmist teavet:

  • üksikasjalik teave eri projektide kohta;
  • kandidaatidele esitatavad nõuded;
  • kontaktandmed ja taotlemise kord.

Taotlemise kord võib olla igal EVT projektil erinev, seepärast tutvuge huvipakkuvate projektide puhul alati ka alajaotusega „Kuidas taotleda”.

Kui te sobivat projekti kohe ei leia, vaadake ka EVTga liitunud organisatsioonide nimekirja ning võtke nendega otse ühendust, et uurida, kas neil võiks olla teile midagi pakkuda. Arvestada tuleks sellega, et kõik nimekirja kantud organisatsioonid ei pruugi parajasti vabatahtlikke vajada.

Lisateave

Kui vajate abi sobiva organisatsiooni leidmisel või teil on muid küsimusi, pöörduge palun oma koduriigi Erasmus+ riikliku büroo poole.

Jaga seda lehte