Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Włoska prezydencja w UE
10 lat Polski w UE
Portal Unii Europejskiej
Infolinia Europe Direct
José Manuel Barroso - przewodniczący Komisji Europejskiej
Europejski portal e-sprawiedliwość
Twoja Europa
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Konsultacje społeczne w sprawie strategii „Europa 2020”
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
SOLVIT
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Unia Europejska – nowe wyzwania
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

20/09/2013 16:14:07

Interesujesz się Unią Europejską? A może chciałbyś się dowiedzieć więcej o przyszłości integracji europejskiej? Jeżeli tak, to weź udział w debacie organizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi pt. „Unia Europejska: wyzwania pierwszego 20-lecia XXI wieku”, która odbędzie się 27 września 2013 r. w siedzibie Instytutu Europejskiego w Łodzi.

  Unia Europejska – nowe wyzwania

  Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (RODM) w Łodzi przy współpracy Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Centrum Informacji o Euro Narodowego Banku Polskiego w Łodzi organizuje debatę pt. „Unia Europejska: wyzwania pierwszego 20-lecia XXI wieku", która poświęcona zostanie przyszłości integracji europejskiej w najbliższych latach. W spotkaniu wezmą udział min. Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

  Krzysztof Łobodziński z RODM w Łodzi zaprezentuje wykład o roli RODM w kontekście regionalnych inicjatyw o charakterze międzynarodowym. Mariusz Wypych z Instytutu Europejskiego w Łodzi omówi nową perspektywę finansową lata 2014 – 2020 w świetle wyzwań rozwojowych stojących przed Unią Europejską. Marek Chałas z Centrum Informacji o Euro NBP w Łodzi wygłosi wykład na temat perspektyw dla przyjęcia przez Polskę waluty Euro. Barbara Muras i Barbara Wrąbel zŁódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego omówią problemy stojące przed edukacją europejską w dobie wyzwań globalnych. Komisję Europejską będzie reprezentował na tym spotkaniu Rafał Szyndlauer, który zaprezentuje wykład na temat walki z kryzysem gospodarczym w Unii Europejskiej.W ramach tej prezentacji przedstawione zostaną najważniejsze działania, jakie są podejmowane na szczeblu Unii Europejskiej w celu przezwyciężenia obecnego kryzysu gospodarczego oraz ich wpływ na europejską gospodarkę. 

  Z największą przyjemnością zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w debacie, która odbędzie się 27 września 2013 r., o godzinie 10.00 w Instytucie Europejskim w Łodzi na ul. Piotrkowskiej 262/264.

  Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w tym wydarzeniu, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres  rodm@rodm-lodz.pl. do dnia 24 września br. Więcej informacji na temat debaty znajdą Państwo pod poniższym linkiem: http://www.rodm-lodz.pl/index.php/nasze-dzialania/item/80-ii-debata-rodm.

   

   

   

  Ostatnia aktualizacja: 20/09/2013  |Początek strony