Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Holenderska prezydencja w UE
Europejska Stolica Kultury
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Humanitarny Okrągły Stół
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

26/02/2016 12:43:23

80 mln ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej z powodu konfliktów, katastrof naturalnych oraz niesprzyjających warunków społecznych i ekonomicznych. Dlatego KE przyłączyła się do inicjatywy "Europejski Okrągły Stół Humanitarny", która ma upowszechniać wiedzę na temat nowych sposobów niesienia pomocy. Polska edycja wydarzenia odbędzie się w środę 2 marca br. na Uniwersytecie Warszawskim. Zainteresowanych zapraszamy do rejestrowania się!

  Humanitarny Okrągły Stół

  Sieć Pomocy Humanitarnej (NOHA) oraz Dyrekcja Generalnej Komisji Europejskiej ds. Pomocy Humanitarnej i Ochrony Ludności zapraszają na trzeci Europejski Okrągły Stół Humanitarny, który odbędzie się w środę 2 marca 2016 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

  Plan wydarzenia pdf - 330 KB [330 KB]

  Europejski Okrągły Stół Humanitarny na Uniwersytecie Warszawskim będzie okazją do poszerzenia wiedzy na temat polityki i działań Unii Europejskiej w zakresie pomocy humanitarnej oraz do dyskusji z ekspertami z Austrii, Czech, Niemiec, Węgier, Polski, Słowacji, Słowenii i Szwajcarii.

  Poruszone zostaną następujące kwestie:

  • dostęp do pomocy humanitarnej i zasada pomocniczości,
  • aktualne wyzwania w zakresie pomocy humanitarnej na Ukrainie,
  • ochrona w środowiskach miejskich,
  • aktualne wyzwania w zakresie przymusowych i przedłużających się wysiedleń.

  Przemówienia wygłoszą:

  • Prof. Alojzy Z. Nowak, Prorektor ds. badań naukowych i współpracy, Uniwersytet Warszawski
  • Claus Sørensen, Starszy Doradca, Europejskie Centrum Strategii Politycznej,
  • Dr Joanna Wronecka, Podsekretarz Stanu ds. współpracy rozwojowej oraz polityki afrykańskiej i bliskowschodniej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP
  • Charles-Antoine Hofmann, Starszy Doradca Tematyczny, Sekretariat Światowego Szczytu Humanitarnego
  • Prof. Hans-Joachim Heintze, Dyrektor NOHA z Ruhr-Universität-Bochum,
  • Dr Elżbieta Mikos-Skuza, Dyrektor NOHA Uniwersytet Warszawski
  • Artur Malantowicz, Dyrektor Operacyjny NOHA,

  Biogramy prelegentów pdf - 515 KB [515 KB]

  Dziennikarze będą mieli możliwość przeprowadzenia wywiadów z prelegentami i ekspertami. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w wydarzeniu lub potrzebują więcej informacji, prosimy o kontakt.

  Elżbieta Pietrzak
  elzbieta.pietrzak@247.com.pl
  +48 (22) 279 11 29

  Antonella Bassi
  antonella.bassi@icfi.com
  +32 2 333 59 76
  European Humanitarian Roundtable - Media Team

  • Obecnie prawie 80 milionów ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej z powodu konfliktów, katastrof naturalnych oraz niesprzyjających warunków społecznych i ekonomicznych;
  • W 2014 r. rekordowa liczba 59,5 miliona ludzi na całym świecie została wysiedlona, a średnia długość okresu wysiedlenia wyniosła 17 lat;
  • W ostatnich dwóch dekadach, każdego roku 218 milionów ludzi zostało dotkniętych katastrofami, których roczny koszt dla światowej gospodarki przekracza obecnie 300 miliardów USD.

  Źródła: „Towards the World Humanitarian Summit”, Komisja Europejska, 2015 i “Restoring Humanity. Global voices calling for action”, Organizacja Narodów Zjednoczonych 2015

  Wydarzenia towarzyszące

  Pomoc Humanitarna – Wystawa

  Sieć Pomocy Humanitarnej (NOHA) zaprasza na mobilną wystawę poświęconą pomocy humanitarnej, która odbędzie się w dniach 29 lutego - 16 marca 2016 r. w Holu Starego BUW na Uniwersytecie Warszawskim, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. 

  Otwarcie wystawy będzie połączone z Międzynarodowym Okrągłym Stołem Humanitarnym, który odbędzie się 2 marca 2016 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Wystawa będzie świetną okazją do zaznajomienia się z sektorem pomocy humanitarnej oraz wyzwaniami stojący przed ludzkością w dzisiejszym świecie.

   

  Ostatnia aktualizacja: 29/02/2016  |Początek strony