Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Włoska prezydencja w UE
10 lat Polski w UE
Portal Unii Europejskiej
Infolinia Europe Direct
José Manuel Barroso - przewodniczący Komisji Europejskiej
Europejski portal e-sprawiedliwość
Twoja Europa
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Konsultacje społeczne w sprawie strategii „Europa 2020”
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
SOLVIT
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Europejski Dzień Numeru Alarmowego
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

09/02/2011 17:43:31

11 lutego br. po raz trzeci w całej UE obchodzony jest jako Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji Europejskie Stowarzyszenie Numeru Ratunkowego oraz portal edukacyjno - informacyjny znamibezpiecznie.pl organizują konferencję poświęconą funkcjonowaniu tego numeru w Polsce i Europie. Impreza promująca numer 112 także w Krakowie.

  Europejski Dzień Numeru Alarmowego
  WARSZAWA

  Konferencja odbędzie się 11 lutego br. w Wyższej Szkole Nauk Społecznych PEDAGOGIUM w Warszawie (rozpoczęcie o godzinie 10.00).

  Uczestnikami konferencji będą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Polskiej Rady Ratowników Medycznych oraz wielu organizacji i firm zajmujących się nauczaniem pierwszej pomocy.

  Szczegóły konferencji na stronie www.znamibezpiecznie.pl/112
  Informacja prasowa: http://www.znamibezpiecznie.pl/112
  Transmisję konferencji na żywo będzie można oglądać pod adresem http://ec.europa.eu/polska/112_pl.htm.

  KRAKÓW

  Obchody Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112 odbędą się także w Krakowie, najpierw na Rynku Głównym, a później w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

  Organizatorami całego przedsięwzięcia jest Małopolski Urząd Wojewódzki we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

  W Krakowie akcja będzie odbywała się w dwóch etapach:

  - HUMAN CHAIN 112 - o godzinie 11:02 na Rynku Głównym uczestnicy obchodów ustawią się w żywym łańcuchu, trzymając się za ręce i tworząc trzycyfrowy numer 112. Każdy uczestnik łańcucha otrzyma koszulkę oraz balony, które o godzinie 11:02 zostaną wypuszczone w powietrze. Całe wydarzenie uwiecznione zostanie na wspólnej fotografii, wykonanej z wysokości.

  ALARMOWA LEKCJA - w którym wezmą udział dzieci z krakowskich przedszkoli. Tematyka zajęć dotyczyć będzie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz funkcjonowania numeru alarmowego 112. Podczas spotkania dzieci będą miały możliwość zapoznania się z pracą operatorów przyjmujących zgłoszenia oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. W wydarzeniu tym będą brały udział służby mundurowe oraz Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, które udostępnią do oglądania swoje pojazdy, biorące udział w akcjach ratunkowych.

  Europejski Dzień Numeru 112 na Facebook'u

  http://www.dzien112.pl/

  Ostatnia aktualizacja: 11/02/2011  |Początek strony