Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Jestem Europejczykiem. Pomagam!
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

18/02/2015 13:36:49

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa  zaprasza uczniów warszawskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Jestem Europejczykiem. Pomagam!”. Konkurs promuje aktywności obywatelskie, a także korzyści płynące z pomocy rozwojowej w kontekście obchodów Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju.

  Jestem Europejczykiem. Pomagam!

  Tematyka konkursu związana jest bezpośrednio z hasłem przewodnim ERR: "Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość". Prace mogą dotyczyć zarówno globalnej roli Unii Europejskiej, jak również pomocy w kontekście lokalnym, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy rozwojowej, przekazywanej biedniejszym państwom. Uczestnicy w swoich pracach mogą przedstawić np. w jaki sposób Unia Europejska i Europejczycy angażują się w walkę z ubóstwem, poprawę sytuacji osób wymagających pomocy, a także w przeciwdziałanie zmianom klimatu i ochronę zasobów naturalnych Ziemi. Więcej informacji na temat Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju dostępnych jest na stronie https://europa.eu/eyd2015/pl.

  Prace powinny zostać wykonane w formie rysunku lub malunku w jednej z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki, grafika i mieć format A3 lub A4. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy zaś szkoły podziękowania za udział w konkursie.

  Nagrodą główną dla autora najwyżej ocenionej pracy jest aparat fotograficzny.

  Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w terminie do 23 marca 2015 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:


  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa
  ul. Smolna 4, 00-375 Warszawa
  (z dopiskiem Konkurs plastyczny – „Jestem Europejczykiem. Pomagam!”)

   

  Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa: http://europedirect.um.warszawa.pl/

  Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz wypełnienie i przesłanie wraz z pracą wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Ponadto każda praca powinna być podpisana z tyłu (imię i nazwisko ucznia, klasa, szkoła).

  Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować telefonicznie pod nr: (22) 443 02 26, (22) 443 03 69; (22) 443 07 80 lub mailowo na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl

  Ostatnia aktualizacja: 18/02/2015  |Początek strony