Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Włoska prezydencja w UE
10 lat Polski w UE
Portal Unii Europejskiej
Infolinia Europe Direct
José Manuel Barroso - przewodniczący Komisji Europejskiej
Europejski portal e-sprawiedliwość
Twoja Europa
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Konsultacje społeczne w sprawie strategii „Europa 2020”
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
SOLVIT
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Aktywna Praga
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

21/11/2011 18:47:03

W środę 9 listopada w praskiej kawiarni "Sens Nonsensu" oficjalnie ruszył projekt aktywizujący osoby 50+. Program: Aktywna Praga zakłada cykl warsztatów, spotkań, dyskusji, spacerów oraz wydarzeń sportowych mających na celu aktywizację społeczną oraz promocję wolontariatu wśród osób 50 +. Projekt zainaugurowali sami uczestnicy grając w gry planszowe i towarzyskie, biorąc udział w konkursie z wiedzy o Pradze z nagrodami przekazanymi przez Muzeum Warszawskiej Pragi oraz śpiewając praskie szlagiery.

  Aktywna Praga

  Program: Aktywna Praga zakłada cykl warsztatów, spotkań, dyskusji, spacerów oraz wydarzeń sportowych mających na celu aktywizację społeczną oraz promocję wolontariatu wśród osób 50 +.

  Uczestnicy, pod okiem wykwalifikowanych animatorów, muzyków, przewodników i działaczy społecznych będą mieli okazję nie tylko rozwijać swoje umiejętności i talenty, ale także zdobyć potrzebne narzędzia do realizowania własnych projektów i planowania indywidualnych działań na rzecz społeczności lokalnej.

  W ramach I części Programu: Aktywna Praga (listopad-grudzień) realizowane będą:

  Koło miłośników gier planszowych i towarzyskich - środy w listopadzie i grudniu: godz. 15:00 -17:00

  Warsztaty śpiewania i muzykowania - czwartki w listopadzie i grudniu: godz. 10:00 -13:00

  Warsztaty dziennikarsko-przewodnickie - czwartki w listopadzie i grudniu: godz. 14:00 -17:00

  Szczegóły projektu w załączniku, oraz na: http://barwykultury.org/projekty/w-realizacji/program-aktywna-praga/

  Miejsca realizacji projektu:

  Warsztaty, gry i spotkania: Kawiarnia Sens Nonsensu Ul. Wileńska 23

  Zajęcia sportowe: DOSIR – Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Ul. Szanajcy 17/19

   

  Warsztaty muzykowania:

  To międzypokoleniowa rozrywka zabawa dla wszystkich miłośników praskiej piosenki. Wraz z zespołem Czessband oraz profesjonalną wokalistką w planach są warsztaty wokalne I wspólne śpiewanie. Przed nadchodzącymi mistrzostwami postaramy się również ożywić staro warszawskie pieśni kibiców. Cykl zakończy wspólne nagranie wybranych utworów w studiu. Czwartki, godz. 10:00-13:00

  Warsztaty dziennikarsko-przewodnickie:

  W czwartki w godzinach 14:00-17:00 pod okiem profesjonalnego przewodnika uczestnicy będą mogli dzieląc się swoimi wspomnieniami I historiami stworzyć własne trasy zwiedzania, które następnie opracują w formie ulotek, promując dzielnicę wśród mieszkańców warszawy oraz turystów. Każdy będzie mógł podzielić się swoimi refleksjami oraz twórczo je przetworzyć podczas warsztatów reportażu i fotografii.

  Zajęcia sportowe:

  Podczas wspólnych zajęć uczestnicy będą mogli nie tylko rozwijać swoje umiejętności sportowe, ale także planować wspólne wyjścia na mecze, spotkania ze znanymi sportowcami, wycieczki rowerowe i spacery. Zajęcia gimnastyczne prowadzone będą przez instruktorów DOSIR w ramach projektu „Praga Ćwiczy”.

  Gry planszowe:

  Kolejną inicjatywą w ramach Programu: Aktywna Praga jest koło miłośników gier planszowych, bo nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe! “Planszówki” są ogólnodostępne, są okazją nie tylko do integracji, ale przede wszystkim ćwiczą umysł dając przy tym dużo frajdy. Setki rodzajów „planszówek” gwarantują, że każdy znajdzie coś dla siebie. Grać będziemy w środy od 15:00 do 17:00.

  Spotkania z ciekawymi gośćmi:

  Dwa razy w miesiącu planowe są niedzielne spotkania kawiarniane z ciekawymi gośćmi. Będą to osoby, które opowiedzą nam o tym czym jest wolontariat I dlaczego warto być aktywnym. Przy kawie i herbacie porozmawiamy z osobami ważnymi dla miasta I dowiemy się o możliwościach, jakie program „Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012” daje osobom 50 +.

  Wisienką na torcie będą planowane w soboty wspólne potańcówki połączone z nauką tańca często zapomnianych już, a popularnych niegdyś tańców.

  Jednym z partnerów projektu jest Punkt Informacyjny Europe Direct Warszawa.

  Szczegółowy harmonogram i informacje dotyczące Programu: Aktywna Praga: http://barwykultury.org/

  Dodatkowe informacje:

  Plakat Aktywna Praga pdf - 2 MB [2 MB]

   

  Ostatnia aktualizacja: 22/11/2011  |Początek strony