Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Włoska prezydencja w UE
10 lat Polski w UE
Portal Unii Europejskiej
Infolinia Europe Direct
José Manuel Barroso - przewodniczący Komisji Europejskiej
Europejski portal e-sprawiedliwość
Twoja Europa
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Konsultacje społeczne w sprawie strategii „Europa 2020”
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
SOLVIT
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Polsko-rumuńska młodzież na lekcji w ED Ostrołęka
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

24/10/2011 15:36:02

ED Ostrołęka w swojej siedzibie gościło grupę uczestników polsko-rumuńskiej wymiany młodzieży. W „Auli Europa” przeprowadziliśmy lekcję poświęconą aktualnościom europejskim, tematyce obchodzonych od 2010 do 2013 roku Europejskich Lat, w tym w szczególności działań i znaczenia dla lokalnych społeczności - 2011 Europejskiego Roku Wolontariatu.

    Polsko-rumuńska młodzież na lekcji w ED Ostrołęka

    Pierwszą wiadomością, jaką przekazaliśmy kolegom z Rumunii był fakt podjęcia przez Parlament Europejski na sesji plenarnej w dniu 13 września 2011 r rezolucji o niedopuszczalności blokady przez Finlandię i Holandię wejścia Bułgarii i Rumunii do Strefy Schengen w sytuacji gdy kraje te spełniły wymagania ustalone dla uczestnictwa w strefie. Młodzież była bardzo zainteresowana przekazywanymi im informacjami, jak powinni działania w ramach wolontariatu wykorzystać dla przygotowania się do uczestniczenia dostępie do rynków pracy oraz jak o mobilności młodzieży Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso mówił w Parlamencie Europejskim wygłaszając coroczne orędzie raport o stanie Unii Europejskiej w 2011 roku i jakie miejsce problematyka mobilności młodzieży zajmuje w Strategii Europa 2020. Omówiliśmy także planowane zmiany w programach dla młodzieży, w tym przedstawioną ostatnio propozycję połączenia w jeden Program „Edukacja w/dla Europy” wszystkich programów wspierających edukację, szkolenia i młodzież w Europie. Po zajęciach był czas na nieformalne rozmowy i naukę podstawowych zwrotów w językach narodowych grupy.

    Lekcja-spotkanie odbyła się w 14 października 2011 r.

    Ostatnia aktualizacja: 24/10/2011  |Początek strony