Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Włoska prezydencja w UE
10 lat Polski w UE
Portal Unii Europejskiej
Infolinia Europe Direct
José Manuel Barroso - przewodniczący Komisji Europejskiej
Europejski portal e-sprawiedliwość
Twoja Europa
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Konsultacje społeczne w sprawie strategii „Europa 2020”
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
SOLVIT
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
W Kołobrzegu o klimacie
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

26/11/2009 00:00:00

Zmiany klimatyczne i ochrona środowiska - to tematy lekcji europejskiej, którą konsultanci Punktu Informacyjnego Europe Direct poprowadzili w Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu. Była mowa o przyczynach m.in. zmian klimatycznych i o efekcie cieplarnianym. Młodzi ludzie mieli też szansę dowiedzieć się więcej o tym, co w sprawie zmian klimatycznych robi Unia Europejska. Dowiedzieli się też, co mogą zrobić, żeby oszczędzać energię i ograniczać emisję dwutlenku węgla.

  W Kołobrzegu o klimacie

  Uczestnicy zostali zaproszeni do rozwiązania quizu na temat zamian klimatu, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania m.in.: O ile mniejsza jest ilość emisji dwutlenku węgla na godzinę przy korzystaniu z żarówki energooszczędnej niż z żarówki klasycznej ? Jaki procent energii jest zużywany na tzw. „stan gotowości”, jeżeli ogląda się telewizję przez trzy godziny dziennie, a przez resztę czasu pozostawia telewizor w trybie czuwania?

    

  W trakcie spotkania, za udział w akcji "Dni Ziemi-Sprzątanie Świata" organizowanej przez Punkt Informacyjny Europe Direct Kołobrzeg oraz Wydział Komunalny Urzędu Miasta, Anna Reszczyńska ( koordynator akcji w Gimnazjum nr 3 ) odebrała dyplom i nagrody edukacyjne dla szkoły.

    

  Więcej na temat akcji Dni Ziemi-Sprzątanie Świata

  http://www.europe-direct.kolobrzeg.eu/212.htm

  http://www.europe-direct.kolobrzeg.eu/galerie/dzien_ziemi_22_04_oraz_18_20_09/album/index.html

  Inne działania Punktu Informacyjnego Europe Direct Kołobrzeg - Urzędu Miasta Kołobrzeg w zakresie promowania działań mających na celu walkę ze zmianami klimatycznymi i postaw ekologicznych:

  • Broszura Informacyjna Energia Odnawialna http://www.europe-direct.kolobrzeg.eu/publikacje/energia_odnawialna.pdf

  • Bicykl Maraton 2009 http://www.europe-direct.kolobrzeg.eu/187.htm

  • Konferencja "Energia odnawialna szansą dla Uzdrowiska Kołobrzeg i regionu" http://www.europe-direct.kolobrzeg.eu/galerie/energia_odnawialna_2009/album/index.html, http://www.europe-direct.kolobrzeg.eu/221.htm  http://www.europe-direct.kolobrzeg.eu/215.htm

  Ostatnia aktualizacja: 30/10/2010  |Początek strony