Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
"Jestem szefową!" po raz szósty
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

04/03/2015 15:25:33

Ruszyła nowa edycja konkursu „Jestem szefową”. To wspólna inicjatywa Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowana w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Do udziału zapraszamy uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.

  "Jestem szefową!" po raz szósty

  Na prace konkursowe czekamy do 27 kwietnia 2015 r.!
  (decyduje data stempla pocztowego)

   

  Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w dniu 17 czerwca 2015 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

   

  Do udziału w konkursie zapraszamy uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.

  Uczestniczki konkursu przygotowują prace na temat „Jestem szefową”, które ocenia jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie „szefowej” obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu mają za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakimi liderkami chcą być, co planują osiągnąć, a także zastanowić się czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy?

  Na finalistki konkursu czekają:

  •  atrakcyjne nagrody rzeczowe,
  • spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły sukces w świecie polityki, biznesu i mediów,
  • wizyta w Sejmie RP,
  • ciekawy program szkoleniowy,
  • program mentoringowy oraz
  • wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

   

  Na zaproszenie Organizatorów  Konkursu 15 finalistek, a także towarzyszących im rodziców/opiekunów i nauczycielek/nauczycieli spędzi dwa dni w Warszawie w terminie 17-18 czerwca br. oraz dodatkowo weźmie udział w czterodniowym specjalnie dla nich przygotowanym programie rozwojowym!

  W tegorocznej Kapitule konkursu zasiadają: Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej, posłanki na Sejm RP: Magdalena Kochan i Ligia Krajewska, posłanki i posłowie do Parlamentu Europejskiego: prof. Danuta Hübner, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Elżbieta Łukacijewska, dr Jan Olbrycht, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, a także Claudia Torres-Bartyzel Szefowa Służby Cywilnej, Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Karsten Klepsvik Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. W gronie partnerów i instytucji zaangażowanych w konkurs znaleźli się również m. in. przedstawiciele i przedstawicielki Kongresu Kobiet, Vital Voices Chapter Poland, Fundacji Orange, Europejskiej Unii Kobiet, Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu, Fundacji Szkoła Liderów, Fundacji Liderek Biznesu, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Microsoft, Orbis S.A oraz  Procter & Gamble.

   

  Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie!

   

  Konkurs „Jestem szefową” koordynują:

  Materiały do pobrania:

  Szczegółowe informacje i regulamin konkursu są dostępne na stronach: http://www.rownetraktowanie.gov.pl/, http://www.men.gov.pl/ oraz http://ec.europa.eu/polska/

  Ostatnia aktualizacja: 07/04/2015  |Początek strony