Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Głosuj na najbardziej nakręconych!
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

03/03/2014 00:00:00

Ruszyło internetowe głosowanie w konkursie "Nakręć się na wybory!" Wybieramy najlepszy spot filmowy zachęcający do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. To ostatni etap rywalizacji – po tym jak swoich faworytów wskazało konkursowe jury, teraz czas na internautów. Głosowanie on-line potrwa do 7 marca. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zaplanowaliśmy na 14 marca w Warszawie. "Nakręć się na wybory!" to konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Przedstawicielstwo KE w Polsce.

  Głosuj na najbardziej nakręconych!

  Spośród 327 zgłoszeń nadesłanych na konkurs "Nakręć się na wybory!", jury wyłoniło 23 prace: 11 prac w kategorii gimnazjów i 12 prac w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, które zostały umieszczone na stronie www.nakrecsienawybory.pl

  Spośród 23 wyłonionych prac, w każdej kategorii wiekowej jury wybrało pięciu laureatów. O tym, kto spośród nich zdobędzie pierwsze miejsce uczestnicy dowiedzą się podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród 14 marca 2014 r. w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

  W kategorii szkoły gimnazjalne laureatami zostały następujące zespoły:

  • #dlaEUROPY z Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze
  • Kinomaniacy z Poczesnej z Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej
  • Rzeczpospolita Szkolna z Gimnazjum nr 7 im. Tradycji Herbu Wrocławia
  • Młodzi Aktywni z Publicznego Gimnazjum w Będkowie
  • Szkolny Zespół Filmowy Za-kręcenie, ekipa 2 z Gimnazjum nr 9 im. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu

   

  W kategorii szkoły ponadgimnazjalne znaleźli się:

  • Raciborskie Stowarzyszenie Nasze Miasto, Racibórz
  • Zespół Beng! z VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Sosnowcu
  • Zespół WMO z Liceum Ogólnokształcące nr 3 we Wrocławiu
  • Zespół Kreatywna młodzież z Zespółu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 we Wrocławiu

   

  Od 3 do 7 marca na stronie www.nakrecsienawybory.pl odbędzie się powtórzone głosowanie na najlepszy - zdaniem internatów - filmik profrekwencyjny. Dlaczego powtórzone? Z powodu wykrycia przez nas nieprawidłowości podczas głosowania, które dotyczą wykorzystywania mechanizmów informatycznych w celu sztucznego zwiększania liczby głosów. Zgodnie z zasadą "fair play", postanowiliśmy, że głosowanie internetowe zostanie powtórzone w terminie 3 – 7 marca, czyli zaraz po zakończeniu ferii zimowych w Polsce. To oznacza, że wszystkie zespoły będą miały równe szanse na wygraną.

  Zwycięzcy głosowania internetowego oraz laureaci zostaną zaproszeni do Warszawy na uroczystą galę, która odbędzie się 14 marca w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

  Najlepsze prace nakręcające na wybory można obejrzeć na stronach internetowych: www.nakrecsienawybory.pl  www.nakrecsienawybory.eu

  "Nakręć się na wybory!" w skrócie

  Tematem konkursu są wybory do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 25 maja 2014 r. Konkurs ma zachęcić młodzież do podejmowania działań z myślą o zwiększeniu frekwencji wyborczej, a nie popieraniu określonej opcji politycznej. Liczymy, że konkurs przyczyni się do kształtowania postaw proeuropejskich i zachęci do korzystania z tego, co oferuje młodym ludziom zjednoczona Europa.

  Konkurs został zorganizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczniów było przygotowanie minutowego spotu filmowego oraz zamieszczenie go na stronie internetowej, na jednym z ogólnodostępnych portali internetowych. Uczniowie mieli także opisać przygotowania i realizację spotu oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego warto wziąć udział w eurowyborach.

  Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: nakrec@ceo.org.pl

  Więcej informacji o konkursie znajdziesz tutaj.

  Ostatnia aktualizacja: 05/03/2014  |Początek strony