Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Holenderska prezydencja w UE
Europejska Stolica Kultury
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Dzień Bezpiecznego Internetu
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

08/02/2016 16:28:17

W ubiegłym roku jeden na czterech użytkowników internetu w Unii Europejskiej miał problemy z bezpieczeństwem w sieci – wynika z najnowszych danych Eurostatu. Chodzi m.in. o wrogie oprogramowanie (wirusy), zagrożenie danych personalnych czy dostęp dzieci do stron z nieodpowiednimi dla nich treściami. W tym roku 9 lutego obchodzony jest jako Dzień Bezpiecznego Internetu.

  Dzień Bezpiecznego Internetu

  Z powodu braku poczucia bezpieczeństwa część użytkowników sieci rezygnuje z usług oraz innych możliwości, jakie stwarza internet: prawie 20 proc. z tego powodu rezygnuje z zakupów on-line lub ze zdalnej obsługi swojego konta bankowego.

  Dane te pokazują, że zaufanie to podstawowa wartość leżąca u podstaw Jednolitego Rynku Cyfrowego. Niedawno Unia Europejska podjęła ważne kroki, aby wzmocnić zaufanie do przestrzeni cyfrowej – chodzi m.in. o porozumienie ws. sprawie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz porozumienie w sprawie reformy ochrony danych w UE.

  Inicjatywy takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu mają kluczowe znaczenie dla promowania bardziej bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci i technologii mobilnych, przede wszystkim przez dzieci i młodzież.

  W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony w ponad stu krajach świata pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie". Koordynatorem wydarzenia jest ogólnoeuropejska sieć Centrów Bezpiecznego Internetu, których działanie jest współfinansowane przez UE.

  Unia wspiera również platformę Lepszy Internet dla Dzieci w ramach Instrumentu Łącząc Europę. Platforma daje internautom dostęp do bogatego zasobu informacji i poradników na temat tego jak najlepiej korzystać z sieci.

  Więcej informacji:

  Ostatnia aktualizacja: 10/02/2016  |Początek strony