Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Luksemburska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Nagroda dla zaangażowanych
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

11/08/2015 16:35:50

Działasz w ramach organizacji pozarządowych? Uważasz, że jesteś świadomym obywatelem? Bliskie są Ci takie pojęcia jak empatia i altruizm? Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EESC) po raz kolejny ogłosił Civil Society Prize – nagrodę dla osób aktywnych w swoich społecznościach. Tegoroczna edycja nawiązuje do walki z ubóstwem. Termin zgłoszeń został przedłużony i mija w czwartek 10 września 2015 roku.

  Nagroda dla zaangażowanych

  W 2006 roku Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny stworzył nagrodę wyróżniającą organizacje pozarządowe i osoby, które pracują na rzecz promowania tożsamości i integracji europejskiej. Celem nagrody jest podkreślenie roli organizacji społecznych i ludzi zaangażowanych w kształtowanie odpowiedzialnego, europejskiego społeczeństwa obywatelskiego.

  Pamiętając o wspólnych wartościach Unii Europejskiej, w tym roku nagroda zwraca uwagę na poprawę integracji gospodarczej i społecznej wśród osób żyjących w ubóstwie lub tam, gdzie istnieje ryzyko pojawienia się niedostatku. Czekamy na zgłoszenia organizacji społeczeństwa obywatelskiego i osób, które zrealizowały inicjatywy przeciwdziałające ubóstwu.

  Uczestnicy powinni zostać nominowani przez jednego lub więcej członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, krajowe rady społeczno-gospodarcze lub europejskie organizacje społeczeństwa obywatelskiego. Pamiętajcie, że Wasze inicjatywy powinny być również innowacyjne i wnosić cenny wkład w dobrobyt społeczności, które z nich korzystają.

  Kwalifikowalne inicjatywy:

  • wsparcie społeczne, mieszkalnictwo, edukacja i opieka zdrowotna;
  • ubóstwo osób pracujących;
  • ubóstwo energetyczne;
  • ubóstwo dzieci;
  • bezdomność;
  • wykluczenie finansowe i nadmierne zadłużanie się;
  • współpraca między organami władzy publicznej.

  Łączna pula nagród to 50 000 euro!

  Może zostać podzielona między maksymalnie pięciu zwycięzców. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony i upływa 10 września 2015. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 10 grudnia 2015 roku w Brukseli.

  KROK PO KROKU:

  I. Sprawdź kryteria zgłoszenia

  II. Jeśli nie otrzymałeś nominacji, napisz z prośbą o wyróżnienie Twojej inicjatywy

  III. Prześlij online niezbędne dokumenty

  ZGŁOSZENIA

  WIĘCEJ:

   

  Ostatnia aktualizacja: 24/08/2015  |Początek strony