Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
UE blisko Ciebie - publikacja
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

14/04/2015 17:23:44

Specjalnie z myślą o osobach, które interesują się sprawami związanymi z Unią Europejską i często poszukują informacji w różnych dziedzinach, przygotowaliśmy broszurę w której zebraliśmy dane teleadresowe i krótki opis działalności sieci informacyjnych UE oraz punktów informacyjnych, działających w Polsce, prowadzonych przez polskie ministerstwa i inne podmioty. Ta publikacja w wersji pliku .pdf to efekt spotkania koordynacyjnego, zorganizowanego przez Komisję Europejską, w którym wzięło udział 30 przedstawicieli różnego typu sieci europejskich (konsultacyjnych, informacyjnych, itd.), które prowadzą działalność w Polsce.

  UE blisko Ciebie - publikacja

  W przygotowanej przez nas publikacji znalazły się dane Punktów Informacyjnych prowadzonych przez Komisję Europejską w Warszawie oraz we Wrocławiu, gdzie od 1 lipca 2011 roku działa Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, informacje w sprawie Punktów Informacji Europejskiej - Europe Direct, których najnowsza edycja działa od 1 stycznia 2013 roku, o Centrach Dokumentacji Europejskiej oraz dane dotyczące ekspertów, pracujących w ramach sieci informacyjnej Team Europe.

  Broszura zawiera również informację na temat funkcjonowania Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce.

  Poza tym są w niej przydatne informacje na temat sieci skierowanej do przedsiębiorców Enterprise Europe Network, systemu SOLVIT, sieci EURES, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, itd.

  30 przedstawicieli różnego typu sieci europejskich (konsultacyjnych, informacyjnych, itp. ) które prowadzą działalność w Polsce uczestniczyło pod koniec 2014 roku w zorganizowanym przez PKE spotkaniu koordynacyjnym. Przedstawione plany działań każdej z sieci umożliwiły wszystkim uczestnikom lepsze zapoznanie się z ich działalnością i specyfiką. Spotkanie było także dobrą okazją do przedstawienia planów pracy na 2015 roku, tak aby inne sieci mogły się włączyć w poszczególne wydarzenia. 

  Szczegółowe prezentacje działalności poświęcone były: sieci Europe Direct, Team Europe, Centrom Dokumentacji Europejskim, Europejskiemu Roku na rzecz rozwoju, Punktom Informacyjnym przy Przedstawicielstwach, Biurowi Informacyjnemu Parlamentu Europejskiego, sieciom zarządzanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (Eurodesk, eTwinning, Europass, Eurasmus+, Eurydice) oraz Krajowemu Punktowi Kontaktowemu Programów Badawczych UE i Euraxess.

  Efektem tego spotkania jest właśnie przygotowana przez nas aktualizacja broszury o sieciach pt "O Unii Europejskiej; sieci, informacje, porady", adresowana do wszystkich zainteresowanych osób, poszukujących szczegółowych informacji w bardzo wielu dziedzinach (od tematyki sądowniczej, poprzez kwestie badań i nauki, kultury, imigracji, zapobiegania przestępczości, studiowania zagranicą, doradztwa zawodowego, po sprawy handlowe i gospodarcze).

  Broszurę pdf - 2 MB [2 MB] można pobrać bezpłatnie. Zapraszamy!

  Ostatnia aktualizacja: 30/04/2015  |Początek strony