Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Konsultacje o pracy
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

05/03/2015 15:59:40

Już tylko do 15 marca można wziąć udział w internetowych konsultacjach społecznych dotyczących dyrektywy o czasie pracy. Do wypełnienia ankiety zapraszamy pracowników, przedsiębiorców i konsumentów – badanie zostanie wykorzystane w analizie i ocenie oddziaływania dyrektywy. Dyrektywa o czasie pracy ustanawia ogólne minimalne wymagania higieny i bezpieczeństwa w odniesieniu do organizacji czasu pracy.

    Konsultacje o pracy

    Dyrektywa określa ponadto okresy dobowego odpoczynku, przerw, odpoczynku tygodniowego, corocznego urlopu wypoczynkowego oraz aspekty pracy w porze nocnej i pracy w systemie zmianowym. Dla transportu drogowego, pracy na morzu i lotnictwa cywilnego ustanowione zostają przepisy sektorowe. Obecnie trwa analiza jej oddziaływania w całej Unii Europejskiej. Zebrane odpowiedzi pozwolą skutecznie ocenić wszystkie kwestie powiązane z dokumentem.

     

    [WIĘCEJ INFORMACJI] [WYPEŁNIJ ANKIETĘ]

    Ostatnia aktualizacja: 16/03/2015  |Początek strony