Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
UE: Pracujemy dla Ciebie
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

01/12/2014 15:17:19

Ruszyła polska edycja kampanii informacyjnej "Unia Europejska: Pracujemy dla Ciebie". Jej celem jest przybliżenie Polakom unijnych działań na rzecz pobudzenia wzrostu gospodarczego oraz tworzenia miejsc pracy. Gościem specjalnym uroczystej inauguracji była Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP.

  UE: Pracujemy dla Ciebie

  W poniedziałek 1 grudnia Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zainaugurowało w Warszawie kampanię informacyjną "Unia Europejska: Pracujemy dla Ciebie". Polska znalazła się w gronie sześciu krajów, w których uruchomiono jej pilotaż.

  
      
     png - 71 KB [71 KB]

   

  O założeniach kampanii, której jednym z tematów jest przedsiębiorczość, opowiedziała dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Ewa Synowiec. Z kolei komisarz Elżbieta Bieńkowska wkazywała m.in. na te działania Komisji Europejskiej, które mają wspierać europejskich przedsiębiorców.

  Podczas konferencji zaprezentowano trzy spoty telewizyjne ilustrujące zmiany, jakie dokonały się w Europie pod wpływem działań wspólnoty. W ciągu najbliższych tygodniu będą one prezentowane przez polskie stacje telewizyjne. Artyści ze studia multimedialnego Drobczyk+Kopaniszyn przygotowali spektakl ilustrujący rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w Europie.

   

   

  Wkrótce uruchomiona zostanie również platforma internetowa (www.pracujemydlaciebie.eu) opisująca ponad 80 projektów i programów wspieranych lokalnie przez Unię Europejską.

  Kampania w Polsce została zainspirowana historiami przedsiębiorców korzystających z unijnych programów dla małych i średnich firm. Można z nich korzystać m.in. za pośrednictwem Enterprise Europe Network, której zadaniem jest wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, pomaganie im w poszukiwaniu zagranicznych partnerów, czy rozszerzaniu działalności poza granicami kraju pochodzenia. Działania te mają przekładać się na poprawę konkurencyjności MŚP i wzmocnienie ich pozycji na międzynarodowych rynkach.

   

   

  Jak dotąd Enterprise Europe Network pomogła ponad 11,5 tys. przedsiębiorców w nawiązaniu kontaktów biznesowych, pozyskaniu finansowania bądź specjalistycznej wiedzy. Polskie firmy znajdują się w czołówce beneficjentów sieci Enterprise Europe Network. Dzięki niej polskie przedsiębiorstwa nawiązały ponad 700 trwałych umów partnerskich. 

  Łączny budżet sieci, wynoszący 356 mln euro, pochodzi z unijnego programu ramowego na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (COSME). W ciągu najbliższych sześciu lat na wsparcie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw w Europie KE przeznaczy dalsze 2 mld euro.

  Więcej informacji na: http://www.epresspack.net/pracujemy-dla-ciebie-unia-europejska/

   

   

  Inauguracja kampanii "Unia Europejska: Pracujemy dla Ciebie" była jednym z punktów pierwszej oficjalnej wizyty Elżbiety Bieńkowskiej w Polsce w roli urzędującego komisarza UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP.

   

   

  Podczas pobytu w Warszawie komisarz Bieńkowska spotkała również m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim, wicepremierem Januszem Piechocińskim, ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną oraz sekretarzem stanu w MSZ Rafałem Trzaskowskim.

  Ostatnia aktualizacja: 05/12/2014  |Początek strony