Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Gratulacje od Barroso
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

22/09/2014 13:10:53

– W imieniu Komisji Europejskiej pragnę serdecznie pogratulować Pani nominacji na Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej – napisał w specjalnej depeszy przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso do Ewy Kopacz. – Pani nominacja następuje po powołaniu Pani poprzednika Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. To powołanie po raz kolejny potwierdza szacunek i uznanie, jakim Polska cieszy się od chwili przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 roku. Barroso dodał, że jest przekonany, iż Polska będzie w dalszym ciągu aktywnie przyczyniać się do realizacji celów Unii Europejskiej i jej rozwoju.

  Gratulacje od Barroso

  Wiadomość od Pana José Manuela Durão Barroso, Przewodniczącego Komisji Europejskiej, do Pani Ewy Kopacz, Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej

  Szanowna Pani Premier

  W imieniu Komisji Europejskiej pragnę serdecznie pogratulować Pani nominacji na Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej.

  Pani nominacja następuje po powołaniu Pani poprzednika Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. To powołanie po raz kolejny potwierdza szacunek i uznanie, jakim Polska cieszy się od chwili przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 roku. Jestem przekonany, że pod Pani przywództwem Polska będzie w dalszym ciągu aktywnie przyczyniać się do realizacji celów Unii Europejskiej i jej rozwoju.  

  ma to kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę wyzwania, z jakimi obecnie mierzyć się muszą państwa członkowskie i europejskie instytucje: niepokojące zamieszki w bezpośrednim sąsiedztwie Unii Europejskiej, trudne zadanie konsolidacji finansów publicznych, pobudzanie wzrostu gospodarczego, walka z bezrobociem, kształtowanie polityki społecznej i wreszcie, nie mniej istotne, podtrzymanie zaufania w projekt europejski.

  jestem pewien, że współpraca pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Komisją Europejską w dalszym ciągu będzie owocna i przynosząca sukcesy dla Polski i Unii Europejskiej.

  Proszę przyjąć moje najlepsze życzenia dla Pani i Pani ministrów. Życzę jednocześnie sukcesów w wypełnianiu zadań, które stoją przed Panią.

  Z poważaniem,

  José Manuel Durão Barroso

  Ostatnia aktualizacja: 14/10/2014  |Początek strony