Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Rekordowe EuroLato2014!
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

11/08/2014 10:45:39

Ponad 7 tys. osób odwiedziło w miniony weekend miasteczko namiotowe Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, które tym razem gościło w Ustce i Krynicy Morskiej. Akcja informacyjno-edukacyjna „EuroLato 2014" towarzyszy przez całe wakacje trasie koncertowej "Lata z Radiem". Naszym gościom proponujemy quizy i konkursy, które poprzez zabawę poszerzają wiedzę o Unii Europejskiej.

  Rekordowe EuroLato2014!

  Ustka była trzynastym przystankiem na trasie akcji informacyjno-edukacyjnej Komisji Europejskiej „EuroLato 2014” organizowanej wspólnie z I Programem Polskiego Radia. Trzynastka okazała się w zasadzie szczęśliwa – pogoda dopisywała niemal do zakończenia akcji i mieszkańcy Ustki oraz odwiedzający ją turyści bawili się świetnie zarówno w europejskim namiocie jak i na koncercie Lata z Radiem. Deszcz pojawił się dopiero pod koniec akcji.  

   

  
         
        jpeg - 280 KB [280 KB] 
         
        jpeg - 297 KB [297 KB]
  
         
        jpeg - 270 KB [270 KB] 
         
        jpeg - 4 MB [4 MB]
  
         
        jpeg - 246 KB [246 KB] 
         
        jpeg - 225 KB [225 KB]

   

  Stoisko europejskie oferowało edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych, stanowisko druku 3D dla miłośników najnowszych technologii, punkt informacyjny z szerokim wyborem publikacji dla spragnionych wiedzy oraz strefę relaksu z leżakami. Przez cały dzień rozgrywane były konkursy i quizy sprawdzające wiedzę o Unii Europejskiej. W kąciku fotograficznym odwiedzający mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej – budynku Berlaymont.

  Oliwia z Łodzi wzięła udział we wszystkich atrakcjach i konkursach oferowanych w strefie EuroLata. Pytania przy kole fortuny jej nie zaskoczyły. - Dałam radę, nie było żadnego problemu, pytania były łatwiejsze niż np. przy mini kręglach. 

   

  
         
        jpeg - 278 KB [278 KB] 
         
        jpeg - 291 KB [291 KB]
  
         
        jpeg - 294 KB [294 KB] 
         
        jpeg - 296 KB [296 KB]
  
         
        jpeg - 272 KB [272 KB] 
         
        jpeg - 284 KB [284 KB]

   

  Także Edyta i Krzysiek z Olkusza nie mieli problemu z odpowiedziami na pytania w quizie EuroLato. Nie przeszkodziła im też trema związana z występem na scenie. Wygrali quiz, a pytania ocenili jako „dotyczące podstawowej wiedzy”.

   

  W niedzielę EuroLato odnotowało rekord - ponad 5000 osób odwiedziło edukacyjno-informacyjne namioty Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, które 10 sierpnia gościły w Krynicy Morskiej.

   

  
         
        jpeg - 54 KB [54 KB] 
         
        jpeg - 86 KB [86 KB]
  
         
        jpeg - 71 KB [71 KB] 
         
        jpeg - 102 KB [102 KB]
  
         
        jpeg - 142 KB [142 KB] 
         
        jpeg - 98 KB [98 KB]

   

   - Choć nasza akcja trwa od początku lata i odwiedziliśmy już 14 miejscowości, to z tak ogromnym zainteresowaniem jeszcze się nie spotkaliśmy – mówi Rafał Rudnicki z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. - Wydaje się, że dosłownie wszyscy turyści, którzy przed południem cieszyli się piękną pogodą na plaży, teraz postanowili odwiedzić nasz namiot. To prawdziwe oblężenie!

   

  
         
        jpeg - 88 KB [88 KB] 
         
        jpeg - 76 KB [76 KB]

   

  Cykl imprez EuroLato 2014 potrwa do końca sierpnia. Namiot europejski odwiedzi jeszcze 6 miejscowości z całej Polski. Wszystkie akcje można śledzić na bieżąco, używając #EuroLato2014.

   

  Dodatkowe informacje dla mediów:

  Bartosz Zadura
  Wydział Prasowy
  Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
  Bartosz.Zadura@ec.europa.eu
  tel. 22 55 68 964
  kom. (+48) 502 921 118

  Więcej informacji:

   

   

   

  Ostatnia aktualizacja: 13/08/2014  |Początek strony