Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
UE oczami młodego Polaka
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

16/07/2014 17:53:23

Piętnastoletni Jan Getek został laureatem konkursu pt. Co dla Ciebie znaczy rozszerzenie UE? zorganizowanego przez Komisję Europejską. Jury uznało pracę młodego Polaka za najlepszą w grupie wiekowej 15-18 lat – doceniło trafne spostrzeżenia, dojrzały styl pisania i pomysłowość autora. Nagrodą jest dwudniowa wycieczka do Brukseli.

  UE oczami młodego Polaka

  Laureatką w grupie wiekowej 19-25 lat jest 22-letnia Anastasia Liopetriti z Cypru.

  Konkurs Co dla Ciebie znaczy rozszerzenie Unii Europejskiej? został zorganizowany przez Komisję Europejską z okazji 10-lecia największego rozszerzenia w historii UE. Na konkurs nadesłano 450 prac z 28 krajów członkowskich i 7 krajów kandydujących do UE. Jury oceniało teksty uczestników pod kątem trafności argumentów, stylu pisania oraz pomysłowości. 

  Członkowie jury docenili pracę Jana za trafne przedstawienie własnego punktu widzenia na kwestię rozszerzenia UE, które poparł faktami i solidną argumentacją. Tekst otrzymał bardzo wysokie noty za dojrzałe poglądy, biorąc pod uwagę wiek nastolatka (w tej samej kategorii mogli brać udział uczestnicy do 18. roku życia) a jego styl pisania został oceniony wyjątkowo wysoko.

  Nagrodą w konkursie jest dwudniowa wizyta w Brukseli dla dwóch osób oraz e-czytnik. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Przeczytaj zwycięski tekst:  PL , ENG

  Ostatnia aktualizacja: 24/07/2014  |Początek strony