Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
EuroLato pod Tatrami
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

14/07/2014 12:53:49

Kolejny weekend z EuroLatem 2014 za nami – tym razem bawiliśmy się na południu Polski. W sobotę 12 lipca edukacyjny namiot Komisji Europejskiej gościł w Białce Tatrzańskiej, gdzie – mimo niepomyślnych prognoz – pogoda dopisała. W niedzielę 13 lipca spotykaliśmy się z mieszkańcami i turystami w Jastrzębiu-Zdroju. Akcja informacyjno-edukacyjna „EuroLato 2014” przez całe lato towarzyszy trasie koncertowej Lata z Radiem.

  EuroLato pod Tatrami

  EuroLato w Białce Tatrzańskiej

  Pod Tatrami odwiedziło nas blisko 2000 osób. Stoisko europejskie ustawione pod Kotelnicą oferowało edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych, stanowisko druku 3D dla miłośników najnowszych technologii, punkt informacyjny z szerokim wyborem publikacji dla spragnionych wiedzy oraz - wyposażoną w leżaki - strefę relaksu. Przez cały dzień rozgrywano konkursy i quizy sprawdzające wiedzę o Unii Europejskiej. W kąciku fotograficznym wszyscy odwiedzający moli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej – budynku "Berlaymont". 

   

  
         
        jpeg - 57 KB [57 KB] 
         
        jpeg - 62 KB [62 KB]

   

   Mimo zapowiadanej deszczowej pogody, aura w Białce dopisała. Goście stoiska europejskiego korzystali ze słońca na leżakach w strefie relaksu. 

   

  
         
        jpeg - 50 KB [50 KB] 
         
        jpeg - 52 KB [52 KB]

   

   Młodzież najbardziej interesowały gry i konkursy, zwłaszcza europejskie koło fortuny oraz - organizowany co godzinę - europejski quiz z wartościowymi nagrodami.

   

  
         
        jpeg - 28 KB [28 KB] 
         
        jpeg - 45 KB [45 KB]

  EuroLato odwiedziło Jastrzębie-Zdrój

  W niedzielę 13 lipca edukacyjny namiot Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce gościł w Jastrzębiu-Zdroju. Strefę europejską, którą tym razem ustawiliśmy na Stadionie Miejskim, odwiedziło ponad 2500 młodszych i starszych gości. Obsługa punktu informacyjnego niestrudzenie służyła informacjami, poradami oraz miłymi upominkami wszystkim spragnionym wiedzy i atrakcji.

  Europejskie koło fortuny, tak jak we wszystkich odwiedzanych do tej pory miejscowościach cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Mimo, że trzeba było chwilę poczekać, uczestnicy wciąż ustawiali się w kolejce (zdjęcie poniżej po lewej), by sprawdzić swoją wiedzę nt. krajów członkowskich Unii Europejskiej.

   

   

  
         
        jpeg - 60 KB [60 KB] 
         
        jpeg - 40 KB [40 KB]

   

  Amelka i Martynka (zdjęcie powyżej po prawej) stanęły naprzeciwko siebie w wyścigu uciekających rybek. Aby uniknąć niezgody między bliźniaczkami ogłoszono remis i obie wyszły z uśmiechnięte
  z misiami-brelokami.

   

  
         
        jpeg - 33 KB [33 KB] 
         
        jpeg - 60 KB [60 KB]

   

  Cykl imprez edukacyjnych EuroLato 2014 potrwa do końca sierpnia. Namiot europejski odwiedzi jeszcze 14 miejscowości z całej Polski. W kolejny weekend będą to Przysucha (19.07) i Tarnobrzeg (20.07). Wszystkie akcje można śledzić na bieżąco, używając #EuroLato2014. 

  EuroLato 2014 na stronie Przedstawicielstwa KE w Polsce

  Dodatkowe informacje dla mediów:

  Bartosz Zadura
  Wydział Prasowy
  Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce

  Bartosz.Zadura@ec.europa.eu
  tel. 22 55 68 964
  kom. (+48) 502 921 118

  Więcej informacji:

   

  Ostatnia aktualizacja: 28/07/2014  |Początek strony