Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Upalne EuroLato
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

07/07/2014 16:35:30

Gorący weekend EuroLata przyciągnął do namiotów Komisji Europejskiej ponad cztery tysiące młodszych i starszych gości. Tym razem zawitaliśmy do Tarnowa Podgórnego (woj. wielkopolskie) i Żnina (woj. kujawsko-pomorskie) z naszą akcją informacyjno-edukacyjną „EuroLato 2014”, która przez całe lato towarzyszy trasie koncertowej „Lata z Radiem”.

  Upalne EuroLato

  Nasz edukacyjny namiot odwiedziło 5 lipca w Tarnowie Podgórnym ponad półtora tysiąca młodszych i starszych gości. Poprzez udział w zabawach, quizach i konkursach poszerzali swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej.

  Ogromną popularnością cieszyło się europejskie koło fortuny. Chętni do udziału w zabawie ustawiali się w długą kolejkę, cierpliwie czekając na możliwość zakręcenia kołem. Małgosia i Robert z Lusówka odpowiedzieli poprawnie na pytania i wygrali pamiątkowe upominki. – To fajny pomysł, żeby pytania dopasować do różnych krajów, choć cieszymy się, że trafiliśmy na te łatwiejsze — żartują.

  Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne
  Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne

   

  Dla najmłodszych przygotowano wiele gier i zabaw, między innymi Eurobule, w których próbowała swoich sił mała Milenka. Stanowisko druku 3D pozwoliło wykazać się kreatywnością. Na zdjęciu 16 letnia Marta tworzy fantastyczne figury za pomocą „zaczarowanego ołówka” czyli doodlera 3D.

  Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne
  Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne

   

  Najważniejszym punktem programu był, rozgrywany o każdej pełnej godzinie, quiz EuroLato 2014. — Pytania nie były bardzo trudne, a udział w teleturnieju to świetna zabawa i udało mi się wygrać pendrive’a” — cieszył się Sebastian z Tarnowa Podgórnego.

  Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne Eurolato 2014 - Tarnowo Podgórne

   

   

  Niedzielne popołudnie w Żninie przywitało nas piękną pogodą. Upał pomagali okiełznać strażacy, ustawiając kurtynę wodną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się francuska gra uciekające rybki, dająca najmłodszym mnóstwo radości i możliwość wygrania oryginalnych upominków.

  Eurolato 2014 - Żnin Eurolato 2014 - Żnin

   

  Stoisko informacyjne oferowało nie tylko publikacje przybliżające tematykę Unii Europejskiej, ale też okazję do dyskusji. Każdy chciał spróbować swoich sił w grze Tafelkegelspel, czyli pochodzących z Niderlandów kręglach stołowych.

  Eurolato 2014 - Żnin Eurolato 2014 - Żnin

   

  Rodzina Pana Rafała ze Żnina chętnie brała udział we wszystkich atrakcjach. —Spróbowałem swoich sił w Euroquizie i udało się, wygrałem fajne nagrody. Teraz z rodziną zmierzymy się z gigantycznymi puzzlami. Świetna zabawa na letnie popołudnie – komentuje Pan Rafał.

  Eurolato 2014 - Żnin Eurolato 2014 - Żnin

   

  Cykl imprez EuroLato 2014 potrwa do końca sierpnia. Namiot europejski odwiedzi jeszcze 16 miejscowości z całej Polski.

  Wszystkie akcje można śledzić na bieżąco używając #EuroLato2014.

  Dodatkowe informacje dla mediów:

  Bartosz Zadura
  Wydział Prasowy
  Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce

  Bartosz.Zadura@ec.europa.eu
  tel. 22 55 68 964
  kom. (+48) 502 921 118

   

  Więcej informacji:

  Ostatnia aktualizacja: 28/07/2014  |Początek strony