Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Euroentuzjaści z Ukrainy w PKE
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

04/07/2014 17:18:20

W jaki sposób Komisja Europejska zachęcą obywateli krajów członkowskich do czynnego udziału w życiu wspólnoty europejskiej? Z jakich źródeł czerpać informacje na temat Unii Europejskiej? Jak zmieniła się Polska w ciągu ostatnich dziesięciu lat oraz jak narodziła się tożsamość europejska u Polaków? – to tylko niektóre z pytań zadawanych przez grupę studentów z Ukrainy, którzy gościli 3 lipca w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

  Euroentuzjaści z Ukrainy w PKE

   

  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Master of Social Administration, który jest realizowany wspólnie przez dwie uczelnie – Academy of Labour and Social Relations w Kijowie i Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Warszawie. Celem wizyty studentów było poznanie roli i struktury Przedstawicielstwa KE w Polsce. Eliza Szklarczyk-Amati, specjalista ds. komunikacji społecznej w Przedstawicielstwie KE, przygotowała dla gości prezentację multimedialną i opowiedziała o pracy poszczególnych działów Przedstawicielstwa oraz wspomniała o bieżących projektach m.in. cyklu spotkań EuroLato 2014. Z kolei informacje na temat wyborów do PE, zaangażowania obywateli w życie Unii Europejskiej i pracy Posłów do PE przedstawił Piotr Wolski, Attaché prasowy z Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego, który również uczestniczył w spotkaniu.

   

  Ukraińscy studenci bardzo aktywnie uczestniczyli w  spotkaniu, zadając liczne pytania na temat pracy obu biur w Polsce i ogólnie o działaniu instytucji europejskich oraz roli i charakterze ich kontaktów z obywatelami. Dzielili się swoimi wrażeniami z ich wizyty w Polsce oraz spostrzeżeniami z ich kraju, który podąża ku integracji europejskiej.

  Po spotkaniu studenci uczestniczyli w lekcji europejskiej zorganizowanej przez Punkt Informacyjny i otrzymali materiały informacyjne, z których mogą dowiedzieć się jeszcze więcej o pracy Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim.

  Ostatnia aktualizacja: 04/07/2014  |Początek strony