Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Koniec kampanii #dumnizwyboru
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

23/05/2014 00:48:31

Ponad 600 tysięcy osób zetknęło się w sieci z kampanią #dumnizwyboru - wynika z najnowszych danych. To akcja społecznościowa Komisji Europejskiej w Polsce, która rozpoczęła się w drugiej połowie kwietnia, a kończy w tym tygodniu. Nie ujawnialiśmy wcześniej jaki jest cel kampanii, ani kto ją przygotował. Znani blogerzy i vlogerzy publikowali wpisy o tym, z czego są dumni, zachęcali do tego także swoich fanów. Setki osób publikowały swoje wpisy i zdjęcia, wygrywając przy okazji zaprojektowane specjalnie dla nich koszulki. Z tych wpisów jasno wynika, ile zależy od jednej decyzji, od jednego wyboru... 25 maja warto wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bądźcie #dumnizwyboru.

  Koniec kampanii #dumnizwyboru

  Specjalna strona stworzona na potrzeby akcji to www.dumnizwyboru.pl

  Kampania została podzielona na dwie odsłony. Część wstępna "teaserowa" (od 16 kwietnia do 21 maja) obejmowała współpracę z wybranymi polskimi blogerami i youtuberami, którzy na swoich blogach i profilach społecznościowych,  podejmowali dyskusje na temat swoich życiowych wyborów, umieszczali w każdym poście hasło #dumnizwyboru oraz zachęcali swoich odbiorców do publikowania zdjęć i dzielenia się z innymi tym, z czego są dumni, a przy okazji do wzięcia udziału w konkursie na stronie akcji i w kanałach socialmediowych.

  Do akcji włączyli się:

  Istotną rolę w tej części projektu odegrali młodzi polscy designerzy, m.in.: Shameless, One Mug A Day oraz Melon Clothes, którzy zaprojektowali specjalne grafiki z kluczowym hasłem #dumnizwyboru. Grafiki znalazły się na koszulkach, które zostały przekazane blogerom i vlogerom jako element kampanii, a jednocześnie stanowiły nagrody konkursowe dla osób publikujących swoje wpisy z hasłem #dumnizwyboru.

  Tak wyglądała strona akcji, do 21 maja, gdy jeszcze nie było wiadomo, o co w niej chodzi:

   

   

  Drugi etap akcji, ma na celu zachęcenie do oddania głosu w nadchodzących wyborach do PE, które odbędą się 25 maja. Dlatego strona akcji www.dumnizwyboru.pl zmieniła layout na kojarzący się bezpośrednio z UE, a blogerzy zaangażowani w akcję umieszczają na swoich profilach społecznościowych wpisu, wskazujące na to, że 25 maja warto oddać swój głos i być dumnym z wyboru.

  Strona po ujawnieniu, kto jest pomysłodawcą kampanii i że wiąże się z wyborami do PE, wygląda tak:

   #dumnizwyboru

  Więcej o akcji:

  Akcja #dumnizwyboru jest kontynuacją projektu realizowanego wcześniej przez Komisję Europejską w Polsce, czyli konkursu skierowanego do uczniów gimnazjów i liceów -  "Nakręć się na wybory".  Konkurs odbywał się od września 2013 roku do marca 2014 roku. Zadaniem młodych ludzi było nakręcenie 1-minutowych spotów promujących wybory do Parlamentu Europejskiego.

  Więcej informacji o konkursie oraz 23 finałowe spotu na stronie: www.nakrecsienawybory.pl

  W akcji #dumnizwyboru wspierały nas: Havas Worldwide Warsaw oraz Re:Publika Communications. Havas Worldwide Warsaw odpowiadał za kompleksowe przygotowanie koncepcji akcji, przygotowanie strony www.dumnizwyboru.pl, a także przeprowadzenie konkursu dla użytkowników. Re:Publika Communications odpowiadała za opracowanie koncepcji promocji konkursu oraz zaangażowanie blogerów i youtuberów w realizację samego projektu.

  Ostatnia aktualizacja: 26/05/2014  |Początek strony