Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Wniosek o patronat honorowy Komisji Europejskiej
Komisarze
Łotewska prezydencja w UE
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
10 lat Polski w UE
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Ucz jak świadomie żyć!
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

15/05/2014 15:49:56

Rusza Consumer Classroom - portal społecznościowy dla nauczycieli, dający dostęp do biblioteki materiałów z zakresu edukacji konsumenckiej. To także interaktywne narzędzia pozwalające na przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Celem Komisji Europejskiej, która finansuje ten projekt, jest przekazanie młodym ludziom praktycznej wiedzy, która pozwoli im stać się świadomymi konsumentami.

  Ucz jak świadomie żyć!

  Atutem strony jest jakość materiałów edukacyjnych oraz narzędzi pomocniczych, takich jak narzędzie do tworzenia lekcji, fora czy czat na żywo. Są one przeznaczone dla nauczycieli młodzieży w wieku od 12 do 18 lat, ale mogą z nich korzystać wszystkie osoby chętne do współpracy. Konstrukcja strony ułatwia nauczycielom zapoznanie się z tematyką konsumencką, tworzenie lub wybieranie gotowych lekcji dla uczniów oraz współpracę online z innymi nauczycielami i klasami z całej Europy.

  Korzystając z najnowszych technologii internetowych i serwisów społecznościowych, Consumer Classroom zapewnia gotowe do zastosowania pomoce dydaktyczne o szerokim zakresie tematów edukacji konsumenckiej - począwszy od zrównoważonej, odpowiedzialnej konsumpcji aż po rozumienie zagadnień finansowych.

  Consumer Classroom zaprasza nauczycieli do dynamicznej społeczności internetowej skupiającej nauczycieli z całej Europy - i nie tylko. Służy pomocą w dzieleniu się wiedzą z uczniami, zachęca do prowadzenia międzyszkolnych projektów interdyscyplinarnych oraz oferuje możliwość stania się ekspertem internetowym w dziedzinie edukacji konsumenckiej.

  Consumer Classroom ma ambicję stania się autorytetem w dziedzinie internetowej edukacji konsumenckiej, aby pomagać w zwiększaniu świadomości nastolatków, dostarczając wiedzy naszym przyszłym konsumentom na poziomie zarówno krajowym, jak i europejskim.

  Co umożliwia strona?

  • Korzystanie z gotowych zasobów na temat edukacji konsumenckiej
  • Korzystanie z interaktywnych narządzi do tworzenia lekcji
  • Korzystanie z obszaru „Moja klasa” w celu udostępniania lekcji uczniom
  • Tworzenie projektów międzyszkolnych z innymi szkołami ponadpodstawowymi z UE
  • Zapisanie swojej klasy do konkursu międzyszkolnego i wygranie wycieczki klasowej do Brukseli!
  • Dzielenie się poglądami na forum unijnym i wymiana doświadczeń
  • Poszerzanie własnej wiedzy na temat edukacji konsumenckiej

   

  Strona będzie dostępna w 24 wersjach językowych, finansuje ją Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Konsumentów Komisji Europejskiej.


  Więcej:

   

  Zachęcamy do zarejestrowania swojego konta!

   

   

   

   

   

   

   

  Ostatnia aktualizacja: 15/05/2014  |Początek strony