Ścieżka nawigacji


PRZYDATNE LINKI
Europejska Stolica Kultury
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
Infolinia Europe Direct
Portal Unii Europejskiej
Twoja Europa
Europejski portal e-sprawiedliwość
Strona z konsultacjami społecznymi prowadzonymi przez Komisję Europejską
Opuszczają Państwo portal Europa i wchodzą na inną stronę internetową, której polityka ochrony prywatności może się różnić od tej w portalu Europa.
Kącik dla dzieci
Kącik dla nauczycieli
SOLVIT
Europejskie Centrum Konsumenckie POLSKA
Opuszczają Państwo stronę Komisji Europejskiej i wchodzą na stronę EURANET - to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE
Informacje
Wyślij tę stronę pocztą elektronicznąWyślij tę stronę pocztą elektronicznąPrintPrint

W tym dziale znajdą Państwo ważne i przydatne dane, dotyczące europejskich sieci informacyjnych np. Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce, krótkie opisy działalności poszczególnych instytucji europejskich wraz z linkami, informacje na temat publikacji książek i materiałów informacyjnych, poświęconych tematyce europejskiej, jak również link do bazy danych unijnych aktów prawnych.

Wymiana informacji to istotny element każdej demokracji. Unia Europejska nie stanowi tutaj wyjątku. Obywatele mają prawo wiedzieć, co i dlaczego robią instytucje unijne, a także, jaki będzie to miało wpływ na ich życie. Mają również prawo uczestniczyć w procesie politycznym, prowadząc skuteczny dialog z UE i jej instytucjami.

Dlatego Unia Europejska stara się być jak najbardziej otwarta i przejrzysta. Jest gotowa pomagać swoim obywatelom poszerzać wiedzę o UE, a także chętnie słucha ich opinii.

W tym celu Komisja Europejska zarządza sieciami informacyjnymi dostosowanymi do potrzeb różnych odbiorców:

  • Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct, które pomogą każdemu, kto poszukuje wiadomości na temat Unii Europejskiej lub chcę wyrazić swoją opinię na jej temat;
  • Centra Dokumentacji Europejskiej, które udostępniają różnorodne publikacje i materiały na temat UE, służąc rozwojowi nauczania i działalności naukowej dotyczącej integracji europejskiej;
  • Team Europe - to profesjonaliści gotowi zabierać publicznie głos w kwestiach związanych z Unią Europejską.

Zapraszamy do współpracy!

Uwaga: specjalnie z myślą o osobach, które interesują się sprawami związanymi z Unią Europejską i często poszukują informacji w różnych dziedzinach, przygotowaliśmy broszurę w której zebraliśmy dane teleadresowe i krótki opis działalności sieci informacyjnych UE oraz punktów informacyjnych, działających w Polsce, prowadzonych przez polskie ministerstwa i inne podmioty.

Broszura jest do pobrania tutaj pdf - 7 MB [7 MB] .

                                

 

Ostatnia aktualizacja: 19/04/2016  |Początek strony