Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

24/03/2017

Traktaty rzymskie skończyły sześćdziesiąt lat. Z tej okazji KE przypomina o osiągnięciach Europy i prowadzi dyskusję na temat przyszłości w gronie 27 państw. W sobotę 25 marca Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker wziął udział w szczycie w Rzymie, wokół którego zorganizowano wiele imprez, aby podkreślić znaczenie wydarzenia i zastanowić się nad wspólną przyszłością Europy. 

Kategoria:
Polityka europejska
28/03/2017

Liczba ofiar śmiertelnych odnotowanych w zeszłym roku w całej UE spadła o 2 proc., według opublikowanych dziś statystyk dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niestety w Polsce liczba ta wzrosła o 2 proc. a nasz kraj jest w gronie państw z najsłabszymi wynikami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach. 

Kategoria:
Transport i podróżowanie
28/03/2017

„Co robimy i jak edukujemy teraz? Dokąd idziemy i co planujemy?” - pod takim hasłem odbyły się III Targi Edukacji Międzykulturowej, zorganizowane  przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS), prezentujące bogatą ofertę edukacyjną w zakresie dialogu międzykulturowego dla nauczycieli, pedagogów i edukatorów. Częścią wydarzenia były także dwudniowe wielokulturowe warsztaty teatralne.

Kategoria:
Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu, Kultura, edukacja i młodzież
27/03/2017

W związku z tegoroczną 30. rocznicą powstania programu Erasmus, Komisja Europejska przedstawiła inicjatywę dla młodych ludzi „Move2Learn, Learn2Move” („Podróżuj, aby się uczyć, ucz się, aby podróżować”). Jej  celem jest jeszcze większe wsparcie nauki i mobilności młodych Europejczyków. Dzięki uczestnictwu w inicjatywie, młodzi ludzie będą mogli wyjechać w tym lub przyszłym roku do innego państwa UE (indywidualnie lub z klasą), a podróż będzie ekologiczna.

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
24/03/2017

W pierwszym roku funkcjonowania platformy internetowej przeznaczonej do rozstrzygania sporów konsumenckich skorzystało z niej 24 tys. osób. Pomaga ona w sytuacjach gdy np. sprzedawca odmawia naprawy wadliwego sprzętu w okresie gwarancji.- Stosowanie tego narzędzia pomoże zdobywać zaufanie konsumentów, a jednocześnie zapewni prosty i szybki sposób rozwiązywania sporów – mówi komisarz Vera Jourová. 

Kategoria:
Środowisko, konsumenci i zdrowie
23/03/2017

- Wielka Brytania zawsze pozostanie naszym partnerem i przyjacielem – napisał w posłaniu kondolencyjnym przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. W środę 22 marca w centrum Londynu doszło do zamachu terrorystycznego. W okolicy Westminsteru napastnik najpierw taranował samochodem osobowym przechodniów, potem rzucił się z nożem na policjanta. W wyniku ataku zginęły 4 osoby. 

Kategoria:
Polityka europejska
23/03/2017

Obywatele UE powinni mieć większy wybór i szerszy dostęp do usług finansowych w całej Europie – ocenia Komisja Europejska. Dlatego przygotowany plan przewiduje połączenie rozwiązań prawnych z technologicznymi, które pozwolą zintegrować rynek usług finansowych. - Nieważne, czy chodzi o otwarcie konta bankowego, wykupienie ubezpieczenia samochodu, czy ubieganie się o kredyt: gdy pojawia się wymiar transgraniczny, sprawy się komplikują – zauważa komisarz Věra Jourová.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
23/03/2017

„Z Widokiem na plan inwestycyjny” to kolejne spotkanie organizowane przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne PE we Wrocławiu. Tym razem odbyło się w sali biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego. Na pytania odpowiadali dr Krzysztof Biegun - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Tomasz Gibas - Doradca ds. Ekonomicznych, Komisja Europejska, Michał Gorzelak - Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej oraz Marek Pasztetnik - Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej. Gości przywitały Natalia Szczucka, dyrektorka PRKE oraz prof. Ewa Pancer - Cybulska z UE. Spotkanie prowadził dziennikarz Radia Wrocław Filip Marczyński.

Kategoria:
Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu, Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
22/03/2017

Chwilą ciszy pracownicy Komisji Europejskiej upamiętnili ofiary ubiegłorocznych zamachów terrorystycznych w Brukseli. 22 marca 2016 r. ładunki podłożone na stacji metra Maelbeek/Maalbeek oraz na lotnisku Zaventem zabiły w sumie 32 osoby. Punktualnie o godzinie 10.00 minutę ciszy zorganizowano również w warszawskim biurze Przedstawicielstwa KE w Polsce.

Kategoria:
Polityka europejska
22/03/2017

Wzmocnienie uprawnień organów ds. konkurencji państw członkowskich proponuje Komisja Europejska. Projekt przewiduje m.in. prawo do przeszukiwania telefonów komórkowych, laptopów i tabletów. - Chcemy, aby wszystkie krajowe organy ds. konkurencji dysponowały instrumentami w celu powstrzymywania i karania naruszeń przepisów – zaznacza komisarz Margrethe Vestager.

Kategoria:
Polityka europejska

Pages