Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

24/03/2017

Traktaty rzymskie skończyły sześćdziesiąt lat. Z tej okazji KE przypomina o osiągnięciach Europy i prowadzi dyskusję na temat przyszłości w gronie 27 państw. W sobotę 25 marca Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker wziął udział w szczycie w Rzymie, wokół którego zorganizowano wiele imprez, aby podkreślić znaczenie wydarzenia i zastanowić się nad wspólną przyszłością Europy. 

Kategoria:
Polityka europejska
29/03/2017

Za nami kolejne spotkanie organizacji pozarządowych, które w ramach inicjatywy Europa Café regularnie wymieniają poglądy, doświadczenia i pomysły na nowe działania. Dwudniowe wydarzenie (23-24 marca) odbyło się w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie – tym razem do przedstawicieli polskich NGOs dołączyli goście z Rumunii, Irlandii i Norwegii, by porozmawiać o możliwościach międzynarodowej współpracy organizacji pozarządowych.

Kategoria:
Polityka europejska
29/03/2017

Za nami jubileuszowa 10. gala konkursu "Inwestujemy u siebie" organizowanego dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. 28 marca w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce twórcy najlepszych spotów i projektów otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gali towarzyszyła debata podsumowująca konkurs oraz warsztaty dla uczniów.

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
29/03/2017

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk otrzymał dzisiaj oficjalną notyfikację informującą o zamiarze wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. "Żałujemy, że Wielka Brytania opuści UE, ale jesteśmy gotowi na proces, który teraz nastąpi", napisał Donald Tusk, dodając, że "w tych negocjacjach Unia będzie działać jako jedność i chronić swoje interesy."

Kategoria:
Polityka europejska
28/03/2017

Liczba ofiar śmiertelnych odnotowanych w zeszłym roku w całej UE spadła o 2 proc., według opublikowanych dziś statystyk dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niestety w Polsce liczba ta wzrosła o 2 proc. a nasz kraj jest w gronie państw z najsłabszymi wynikami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach. 

Kategoria:
Transport i podróżowanie
28/03/2017

„Co robimy i jak edukujemy teraz? Dokąd idziemy i co planujemy?” - pod takim hasłem odbyły się III Targi Edukacji Międzykulturowej, zorganizowane  przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS), prezentujące bogatą ofertę edukacyjną w zakresie dialogu międzykulturowego dla nauczycieli, pedagogów i edukatorów. Częścią wydarzenia były także dwudniowe wielokulturowe warsztaty teatralne.

Kategoria:
Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu, Kultura, edukacja i młodzież
27/03/2017

W związku z tegoroczną 30. rocznicą powstania programu Erasmus, Komisja Europejska przedstawiła inicjatywę dla młodych ludzi „Move2Learn, Learn2Move” („Podróżuj, aby się uczyć, ucz się, aby podróżować”). Jej  celem jest jeszcze większe wsparcie nauki i mobilności młodych Europejczyków. Dzięki uczestnictwu w inicjatywie, młodzi ludzie będą mogli wyjechać w tym lub przyszłym roku do innego państwa UE (indywidualnie lub z klasą), a podróż będzie ekologiczna.

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
24/03/2017

W pierwszym roku funkcjonowania platformy internetowej przeznaczonej do rozstrzygania sporów konsumenckich skorzystało z niej 24 tys. osób. Pomaga ona w sytuacjach gdy np. sprzedawca odmawia naprawy wadliwego sprzętu w okresie gwarancji.- Stosowanie tego narzędzia pomoże zdobywać zaufanie konsumentów, a jednocześnie zapewni prosty i szybki sposób rozwiązywania sporów – mówi komisarz Vera Jourová. 

Kategoria:
Środowisko, konsumenci i zdrowie
23/03/2017

- Wielka Brytania zawsze pozostanie naszym partnerem i przyjacielem – napisał w posłaniu kondolencyjnym przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. W środę 22 marca w centrum Londynu doszło do zamachu terrorystycznego. W okolicy Westminsteru napastnik najpierw taranował samochodem osobowym przechodniów, potem rzucił się z nożem na policjanta. W wyniku ataku zginęły 4 osoby. 

Kategoria:
Polityka europejska
23/03/2017

Obywatele UE powinni mieć większy wybór i szerszy dostęp do usług finansowych w całej Europie – ocenia Komisja Europejska. Dlatego przygotowany plan przewiduje połączenie rozwiązań prawnych z technologicznymi, które pozwolą zintegrować rynek usług finansowych. - Nieważne, czy chodzi o otwarcie konta bankowego, wykupienie ubezpieczenia samochodu, czy ubieganie się o kredyt: gdy pojawia się wymiar transgraniczny, sprawy się komplikują – zauważa komisarz Věra Jourová.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność

Pages