Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

22/05/2017

Państwa członkowskie powinny wykorzystać szansę, jaką daje ożywienie koniunktury, aby wprowadzać reformy strukturalne, pobudzać inwestycje i poprawiać stan finansów publicznych. Komisja Europejska wydała zalecenia dla poszczególnych krajów w ramach pakietu wiosennego Semestru europejskiego 2017. W przypadku Polski KE zaleca m.in. dalsze likwidowanie barier inwestycyjnych, szczególnie w sektorze transportowym. 

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
23/05/2017

Prawie 1000  uczniów szkół ponadgimnazjalnych, podstawowych i studentów uczestniczyło w zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Przemyśl oraz WSPIA Rzeszów w Dniu Europy.

Kategoria:
Europe Direct Polska
23/05/2017

Punkt  Informacji Europejskiej  Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”, który odbędzie się we wtorek 30 maja br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu. 

Kategoria:
Europe Direct Polska
23/05/2017

18 maja w PIE ED – Piaseczno gościliśmy grupę uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie oraz uczniów ze szkoły Komáromi Jókai Mór Gimnázium w Komárom na Węgrzech. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy Punktu z piaseczyńską placówką oświatową. 

Kategoria:
Europe Direct Polska
23/05/2017

Zdecydowana większość europejskich kąpielisk może pochwalić się dobrą jakością wody – wynika z rocznego sprawozdania Komisji Europejskiej. - Jest to również wynik ciężkiej pracy wysoko wykwalifikowanych specjalistów – mówi komisarz ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella. W Polsce ponad 90 proc. kąpielisk spełnia minimalne wymagania jakościowe. 

Kategoria:
Środowisko, konsumenci i zdrowie
23/05/2017

"Pracodawcy razem na rzecz integracji" to inicjatywa KE, które celem jest włączenie społeczne i zawodowe cudzoziemców. Projekt, skierowany zarówno do dużych jak i małych przedsiębiorstw, został zainaugurowany na Europejskim Szczycie Biznesu w obecności przedstawicieli takich firm jak IKEA, Deutsche Telekom, NCC, Accenture, Bpost, Scandic hotels, ADECCO oraz Microsoft.

Kategoria:
Zatrudnienie i sprawy społeczne
22/05/2017

Zaczynam pisać od pytania. Mam pytanie w głowie. Szukam na nie odpowiedzi. Będzie mi chodziło po głowie to pytanie, dopóki nie skończę pisać książki – taką genezę swojej twórczości przedstawiła szwedzka pisarka, Ida Linde, która we wtorek 16 maja była gościem saloniku literackiego KE. Ostatnie w tym sezonie spotkanie z literaturą europejską zbiegło się z publikacją polskiego przekładu książki „Na północ jedzie się, by umrzeć”.

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
22/05/2017

Wchodzi w życie europejski nakaz dochodzeniowy. Dzięki niemu łatwiej będzie występować o dowody znajdujące się na terytorium innego państwa UE. Przykładowo - francuski prokurator prowadzący śledztwo w sprawie terrorystów ukrywających się w Belgii może zwrócić się do tamtejszej prokuratury, by w jego imieniu przesłuchała świadków lub przeszukała mieszkania. Europejski nakaz uprości i przyspieszy transgraniczne śledztwa.

Kategoria:
Polityka europejska
19/05/2017

UE chroni obywateli przed toksycznym działaniem rtęci - w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Unia Europejska doprowadziła do wejścia w życie międzynarodowego traktatu, którego celem jest zmniejszenie narażenia na działanie tego pierwiastka. Ratyfikacja konwencji z Minamaty potwierdza rolę Europy jako pioniera w ochronie zdrowia i środowiska na całym świecie.

Kategoria:
Środowisko, konsumenci i zdrowie
19/05/2017

Poważne kryzysy w sąsiedztwie UE pokazują, jak ważna jest solidna polityka zmierzająca do wzmocnienia istniejących stosunków politycznych i gospodarczych z państwami sąsiadującymi z UE. Przyjęte sprawozdanie w sprawie realizacji europejskiej polityki sąsiedztwa pokazuje wyniki po zastosowaniu nowego podejścia opierającego się na zasadach wspólnej odpowiedzialności, zróżnicowania i elastyczności.

Kategoria:
Polityka europejska

Pages