Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

23/01/2017

Punkt  Informacji Europejskiej  Europe Direct – Warszawa, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. Nabory wniosków w Programie „Europa dla obywateli” w 2017, który odbędzie się we wtorek 31 stycznia br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Pani Marta Jagura, przedstawicielka Punktu Kontaktowego „Europa dla obywateli”.

Kategoria:
Europe Direct Polska
23/01/2017

Dzięki unijnym funduszom powstanie brakujący odcinek autostrady A1, między Częstochową i Pyrzowicami w województwie śląskim. Komisja Europejska zadecydowała o przeznaczeniu na ten cel 315 milionów EUR z Funduszu Spójności. Nowy odcinek autostrady powinien być oddany do czerwca 2019 r.

Kategoria:
Transport i podróżowanie
20/01/2017

Europejski Korpus Solidarności to kompleksowy program umożliwiający osobom w wieku 18-30 lat zaangażowanie się w wolontariat, odbycie praktyk, a nawet znalezienie pierwszej pracy. Inicjatywa została zainaugurowana pod koniec ub.r. W czwartek 19 stycznia br. Warszawę odwiedził Joseph Jamar, koordynator EKS z ramienia Komisji Europejskiej, który spotkał się m.in. z przedstawicielami polskich organizacji planujących włączenie się w tworzenie Korpusu.

Kategoria:
Zatrudnienie i sprawy społeczne
20/01/2017

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Kreatywna Europa - komponent Kultura, który odbędzie się w środę 25 stycznia br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Pani Aleksandra Pacak, przedstawicielka Biura Programu Kreatywna Europa – komponent Kultura.

Kategoria:
Europe Direct Polska
19/01/2017

„Czas na kobiety” to tytuł konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet, skierowanej do kobiet poszukujących wsparcia w aktywizacji zawodowej oraz wzmocnienia się na lokalnym rynku pracy. Wydarzenie odbyło się 13 stycznia na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej objęło honorowy patronat nad konferencją.

Kategoria:
Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu, Zatrudnienie i sprawy społeczne
18/01/2017

Czy słyszałeś o programie "Europa dla Obywateli"? A może brałeś/aś udział w jednym z projektów realizowanych w jego ramach? Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest ocena dotychczasowych osiągnięć „Europy dla obywateli”. To okazja, by wyrazić swoje zdanie i zaproponować zmiany. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do poświęcenia 10 minut na wypełnienie ankiety – jest na to czas do 10 kwietnia br.

Kategoria:
Polityka europejska
18/01/2017

Bruksela i Waszyngton publikują wspólne podsumowanie dotychczasowych negocjacji handlowy USA i UE. - Z nadzieją oczekuję na współpracę z kolejnym amerykańskim rządem – deklaruje komisarz Cecilia Malmström. Negocjacje w sprawie Transatlantyckiego partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP) trwają od trzech lat i obejmują wszystkie obszary związane z wymianą towarów i usług.

Kategoria:
Polityka europejska
16/01/2017

Myślisz o karierze w instytucjach międzynarodowych? Spróbuj swoich sił i zgłoś na staż w Komisji Europejskiej! To nie tylko wartościowy wpis w CV, ale też fantastyczna przygoda. Rekrutacja trwa do 31 stycznia br. do godz. 12.00, a staż zaczyna się 1 października 2017. Stażyści mogą pracować zarówno w instytucjach w Brukseli jak i w innych europejskich miastach, gdzie znajdują się przedstawicielstwa i agendy UE.

Kategoria:
Zatrudnienie i sprawy społeczne
13/01/2017

Czym jest umowa gospodarczo-handlowa CETA negocjowana przez Unię Europejską i Kanadę od 2009 roku, a która w lutym trafi pod głosowanie posłów Parlamentu Europejskiego? Jakie niesie ze sobą korzyści i czy wpłynie na pozycję zarówno Unii Europejskiej, jak i Polski? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy spotkania z cyklu "Z Widokiem na Europę", które po raz pierwszy odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Kategoria:
Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu, Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
11/01/2017

Rozszerzenie dostępu do jednolitego rynku zachętą do reform – to oferta UE dla Sri Lanki. Zniesienie ceł byłoby poddane ścisłemu monitorowaniu i uzależnione od zaangażowania władz w Colombo na rzecz zrównoważonego rozwoju, praw człowieka i dobrych rządów. - Chcemy wspierać Sri Lankę we wdrażaniu reform w zakresie praw człowieka, praworządności i dobrych rządów – deklaruje komisarz Cecilia Malmström.

Kategoria:
Polityka europejska

Pages