Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

23/06/2017

KE przedstawiła propozycję zainwestowania 2,7 mld euro w 152 kluczowe projekty w dziedzinie transportu, które wspierają konkurencyjną i czystą mobilność z wykorzystaniem internetu w Europie. Wybrane działania to m.in. modernizacja linii kolejowej Białystok-Ełk o długości ponad 100 kilometrów. - Zapotrzebowanie na inwestycje w infrastrukturę transportową jest ogromne – podkreśla komisarz Violeta Bulc.

Kategoria:
Transport i podróżowanie
23/06/2017

"Na Północ zwrot! Szanse i przeszkody we współpracy z państwami skandynawskimi" – to temat raportu przygotowanego na zlecenie Klubu Jagiellońskiego, który w środę 21 czerwca został zaprezentowany w Przedstawicielstwie KE w Polsce. Wśród uczestników konferencji byli m.in. dyplomaci akredytowani w Polsce.

Kategoria:
Polityka europejska
23/06/2017

- W ramach Partnerstwa Wschodniego, w dziedzinie młodzieży, zbliżamy się do takiego poziomu kooperacji jaki mamy między krajami UE – mówił w Warszawie Johannes Hahn. W piątek 23 czerwca komisarz ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji ws. rozszerzenia zainaugurował drugi dzień III Forum Młodzieży Partnerstwa Wschodniego, wziął udział w Dialogu Obywatelskim, a także spotkał się z ministrem spraw zagranicznych.

Kategoria:
Polityka europejska
21/06/2017

Obowiązek zgłaszania organom skarbowym tzw. agresywnego planowania podatkowego oraz wysokie kary w przypadku uchylania się od tego zobowiązania – to nowe przepisy proponowane przez KE w odniesieniu do podmiotów pośredniczących w planowaniu podatkowym. - Wciąż podnosimy poprzeczkę w naszych działaniach na rzecz przejrzystości podatkowej – powiedział komisarz Pierre Moscovici.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
21/06/2017

Co roku 20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Tego dnia w Domu Europy odbyła się debata „Z Widokiem na uchodźców”. Kim są uchodźcy i jakie mają prawa? Jaką rolę pełni Europejski Urząd Wsparcia w dziedzinie Azylu? Jaka pomoc oferowana jest osobom ubiegającym się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce? Na te i inne pytanie starali się odpowiedzieć zaproszeni goście.

Kategoria:
Polityka europejska, Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu
20/06/2017

Z okazji ustanowionego przez ONZ Światowego Dnia Uchodźcy Komisja Europejska uruchomiła narzędzie do tworzenia profilu umiejętności obywateli państw trzecich. To działający w trybie online i offline edytor tekstu, który umożliwi zaprezentowanie swoich kwalifikacji i doświadczeń w sposób dobrze zrozumiały dla pracodawców, organizatorów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz organizacji pracujących z migrantami w UE.

Kategoria:
Zatrudnienie i sprawy społeczne
20/06/2017

Polska nadal znajduje się w grupie najmniej innowacyjnych krajów UE. Liderem pozostaje Szwecja, zaś najszybszym rozwojem innowacji mogą pochwalić się Litwa, Malta, Holandia, Austria i Wielka Brytania. - W czasach globalizacji i szybkich zmian technologicznych innowacje są kluczowe dla zapewnienia dobrobytu obywateli i rozkwitu gospodarki – mówi komisarz Elżbieta Bieńkowska.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
20/06/2017

W ramach regionalnego funduszu powierniczego Unii Europejskiej w odpowiedzi na kryzys w Syrii przyjęto nowe projekty na łączną kwotę 275 mln euro. Projekty te będą wspierać uchodźców i przeciążone społeczności przyjmujące w Turcji, Libanie, Jordanii, Iraku, w regionie Bałkanów Zachodnich oraz w Armenii.

Kategoria:
Polityka europejska
19/06/2017

Jakie są prognozy dla inwestowania w Polsce w najbliższych latach oraz w perspektywie po 2020 roku? Jakie inwestycje są potrzebne aby polska gospodarka była jeszcze bardziej konkurencyjna? To zagadnienia omawiane podczas konferencji zorganizowanej 19 czerwca w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Podstawą do dyskusji był raport Forum Obywatelskiego Rozwoju. 

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
19/06/2017

Europa znalazła się w kluczowym momencie. (…) Musimy słuchać tego, co mają do powiedzenia organizacje reprezentujące naszych obywateli – mówił pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans podczas spotkania z przedstawicielami organizacji światopoglądowych i nie wyznaniowych. Jego tematem była: „Przyszłość Europy: skuteczna Unia oparta na wartościach”.

Kategoria:
Polityka europejska

Pages