Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

24/05/2017

Z bólem serca myślę o tym, że terroryzm znowu stara się zaszczepić w strach tam gdzie powinna być radość – napisał w liście kondolencyjnym do Brytyjczyków przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. W poniedziałek wieczorem 22 maja w Manchester Arena podczas koncertu Ariany Grande doszło do samobójczego zamachu terrorystycznego. Zginęły 22 osoby. Wśród ofiar są Polacy.

Kategoria:
Polityka europejska
23/05/2017

Punkt  Informacji Europejskiej  Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”, który odbędzie się we wtorek 30 maja br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu. 

Kategoria:
Europe Direct Polska
23/05/2017

18 maja w PIE ED – Piaseczno gościliśmy grupę uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie oraz uczniów ze szkoły Komáromi Jókai Mór Gimnázium w Komárom na Węgrzech. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy Punktu z piaseczyńską placówką oświatową. 

Kategoria:
Europe Direct Polska
23/05/2017

Zdecydowana większość europejskich kąpielisk może pochwalić się dobrą jakością wody – wynika z rocznego sprawozdania Komisji Europejskiej. - Jest to również wynik ciężkiej pracy wysoko wykwalifikowanych specjalistów – mówi komisarz ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella. W Polsce ponad 90 proc. kąpielisk spełnia minimalne wymagania jakościowe. 

Kategoria:
Środowisko, konsumenci i zdrowie
23/05/2017

"Pracodawcy razem na rzecz integracji" to inicjatywa KE, które celem jest włączenie społeczne i zawodowe cudzoziemców. Projekt, skierowany zarówno do dużych jak i małych przedsiębiorstw, został zainaugurowany na Europejskim Szczycie Biznesu w obecności przedstawicieli takich firm jak IKEA, Deutsche Telekom, NCC, Accenture, Bpost, Scandic hotels, ADECCO oraz Microsoft.

Kategoria:
Zatrudnienie i sprawy społeczne
23/05/2017

Prawie 1000  uczniów szkół ponadgimnazjalnych, podstawowych i studentów uczestniczyło w zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Przemyśl oraz WSPIA Rzeszów w Dniu Europy.

Kategoria:
Europe Direct Polska
22/05/2017

Państwa członkowskie powinny wykorzystać szansę, jaką daje ożywienie koniunktury, aby wprowadzać reformy strukturalne, pobudzać inwestycje i poprawiać stan finansów publicznych. Komisja Europejska wydała zalecenia dla poszczególnych krajów w ramach pakietu wiosennego Semestru europejskiego 2017. W przypadku Polski KE zaleca m.in. dalsze likwidowanie barier inwestycyjnych, szczególnie w sektorze transportowym. 

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
22/05/2017

Zaczynam pisać od pytania. Mam pytanie w głowie. Szukam na nie odpowiedzi. Będzie mi chodziło po głowie to pytanie, dopóki nie skończę pisać książki – taką genezę swojej twórczości przedstawiła szwedzka pisarka, Ida Linde, która we wtorek 16 maja była gościem saloniku literackiego KE. Ostatnie w tym sezonie spotkanie z literaturą europejską zbiegło się z publikacją polskiego przekładu książki „Na północ jedzie się, by umrzeć”.

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
22/05/2017

Wchodzi w życie europejski nakaz dochodzeniowy. Dzięki niemu łatwiej będzie występować o dowody znajdujące się na terytorium innego państwa UE. Przykładowo - francuski prokurator prowadzący śledztwo w sprawie terrorystów ukrywających się w Belgii może zwrócić się do tamtejszej prokuratury, by w jego imieniu przesłuchała świadków lub przeszukała mieszkania. Europejski nakaz uprości i przyspieszy transgraniczne śledztwa.

Kategoria:
Polityka europejska
22/05/2017

Ochrona statusu i praw obywateli, uzgodnienie zasad porozumienia finansowego dotyczącego zobowiązań Wielkiej Brytanii jako członka UE i zapewnienie nowych granic zewnętrznych Unii – tak tematy pierwszego etapu negocjacji z Londynem w sprawie Brexitu. Komisja Europejska otrzymała właśnie od Rady UE mandat do rozpoczęcia rozmów.

Kategoria:
Polityka europejska

Pages