Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

19/01/2017

„Czas na kobiety” to tytuł konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet, skierowanej do kobiet poszukujących wsparcia w aktywizacji zawodowej oraz wzmocnienia się na lokalnym rynku pracy. Wydarzenie odbyło się 13 stycznia na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej objęło honorowy patronat nad konferencją.

Kategoria:
Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu, Zatrudnienie i sprawy społeczne
18/01/2017

Czy słyszałeś o programie "Europa dla Obywateli"? A może brałeś/aś udział w jednym z projektów realizowanych w jego ramach? Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest ocena dotychczasowych osiągnięć „Europy dla obywateli”. To okazja, by wyrazić swoje zdanie i zaproponować zmiany. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do poświęcenia 10 minut na wypełnienie ankiety – jest na to czas do 10 kwietnia br.

Kategoria:
Polityka europejska
18/01/2017

Bruksela i Waszyngton publikują wspólne podsumowanie dotychczasowych negocjacji handlowy USA i UE. - Z nadzieją oczekuję na współpracę z kolejnym amerykańskim rządem – deklaruje komisarz Cecilia Malmström. Negocjacje w sprawie Transatlantyckiego partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP) trwają od trzech lat i obejmują wszystkie obszary związane z wymianą towarów i usług.

Kategoria:
Polityka europejska
16/01/2017

Myślisz o karierze w instytucjach międzynarodowych? Spróbuj swoich sił i zgłoś na staż w Komisji Europejskiej! To nie tylko wartościowy wpis w CV, ale też fantastyczna przygoda. Rekrutacja rusza 31 stycznia br. do godz. 12.00, a staż zaczyna się 1 października 2017. Stażyści mogą pracować zarówno w instytucjach w Brukseli jak i w innych europejskich miastach, gdzie znajdują się przedstawicielstwa i agendy UE.

Kategoria:
Zatrudnienie i sprawy społeczne
13/01/2017

Czym jest umowa gospodarczo-handlowa CETA negocjowana przez Unię Europejską i Kanadę od 2009 roku, a która w lutym trafi pod głosowanie posłów Parlamentu Europejskiego? Jakie niesie ze sobą korzyści i czy wpłynie na pozycję zarówno Unii Europejskiej, jak i Polski? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy spotkania z cyklu "Z Widokiem na Europę", które po raz pierwszy odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Kategoria:
Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu, Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
11/01/2017

Rozszerzenie dostępu do jednolitego rynku zachętą do reform – to oferta UE dla Sri Lanki. Zniesienie ceł byłoby poddane ścisłemu monitorowaniu i uzależnione od zaangażowania władz w Colombo na rzecz zrównoważonego rozwoju, praw człowieka i dobrych rządów. - Chcemy wspierać Sri Lankę we wdrażaniu reform w zakresie praw człowieka, praworządności i dobrych rządów – deklaruje komisarz Cecilia Malmström.

Kategoria:
Polityka europejska
10/01/2017

Nowe czasy wymagają nowych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w UE – deklaruje Komisja Europejska prezentując inicjatywę mającą m.in. lepiej chronić pracowników przed chorobami nowotworowymi. Mimo znacznych postępów w dziedzinie BHP szacuje się, że każdego roku na choroby związane z pracą zawodową umiera około 160 tys. Europejczyków.

Kategoria:
Zatrudnienie i sprawy społeczne
10/01/2017

Zamiast budować bariery oddzielające od siebie rynki cyfrowe różnych krajów, powinniśmy skupić się na tworzeniu europejskiej gospodarki danych, w pełni zintegrowanej z gospodarką światową – mówi komisarz Elżbieta Bieńkowska. Według danych KE, mogłoby to przynieść unijnemu PKB nawet 8 mld euro rocznie. Komisja zaproponowała rozwiązania polityczne i prawne sprzyjające rozwojowi europejskiej gospodarki danych.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
10/01/2017

Uproszczenie procedur dla usługodawców transgranicznych oraz nowy, bardziej nowoczesny sposób współpracy państw członkowskich w regulacji ich sektorów usług – to propozycja KE mające likwidować bariery w handlu usługami. - Chcemy, aby Europa stała się światowym centrum świadczenia, nabywania i rozwoju nowych usług – mówi komisarz Elżbieta Bieńkowska.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
09/01/2017

Unia Europejska zainwestuje ponad 432 mln euro z Funduszu Spójności w rozbudowę warszawskiego metra, zgodnie z założeniami strategii na rzecz mobilności niskoemisyjnej w ramach unii energetycznej. Dzięki inwestycji powstanie 6 nowych stacji na linii M2, terminal techniczny, a do dotychczasowego taboru dołączy 13 nowych pociągów. Prace mają zostać zakończone do listopada 2019 r.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność

Pages