Przedstawicielstwo w Polsce

Aktualności

Pages

21/04/2017

Tegoroczne wakacje w UE będą tańsze dla użytkowników telefonów komórkowych. Już od połowy czerwca zniesione zostaną opłaty roamingowe dla osób, które korzystają ze swoich komórek i smartfonów w innym kraju Unii. Nowy mechanizm rozliczeń „Roam like at home” gwarantuje, że będziemy płacić za połączenia, wiadomości i przesył danych na takich samych zasadach jak w kraju zamieszkania.

Kategoria:
Transport i podróżowanie
20/04/2017

Negocjacje ws. Brexitu będą prowadzone dopiero po zakończeniu wyborów i wyłonieniu nowych władz w Londynie czyli prawdopodobnie pod koniec czerwca – zapowiedział Michel Barnier. Główny negocjator wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przyjechał do Warszawy na konsultacje z polskim rządem i przedstawicielami pracodawców oraz związków zawodowych. Barnier spotkał się także z członkami sejmowej Komisji do spraw UE.

Kategoria:
Polityka europejska
21/04/2017

Za nami kolejna Debata Finałowa projektu Team Europe & the art of debate! W czwartek 20 kwietnia w Lublinie, drużyna "Dyplomatów" w składzie: Daniel Bosiak, Olga Wójcik, Olena Mykhailova i Michał Harkot, obaliła tezę "Migracje do Unii Europejskiej są korzystne dla państw członkowskich”. Nie obroniła jej ekipa "Axis Mundi" w składzie: Mykhailo Peremskyi, Monika Lipiec, Karolina Wojciechowska i Klim Kedrik.

Kategoria:
Punkty informacyjne
21/04/2017

O Unii Europejskiej wiedzą już prawie wszystko. Nie straszne im przemawianie przed zgromadzonym audytorium, przyjmowanie pytań i dyskutowanie o zawiłych problemach społeczno-gospodarczych. Znamy koleją czwórkę studentów, którzy przygotowaniem i determinacją wywalczyli sobie wyjazd do Brukseli! Kolejna Debata Finałowa w ramach projektu Team Europe & the art of debate odbyła się w środę 19 kwietnia w Katowicach.

Kategoria:
Punkty informacyjne
20/04/2017

Czym zajmuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i czy jest placówką dyplomatyczną? Czy staż w Komisji zwiększa szanse znalezienia pracy? Jak jest przyszłość Unii Europejskiej po Brexicie? W środę 19 kwietnia ponad trzydziestu uczestników studenckiego projektu "Akcja Dyplomacja" spotkało się z dyrektorem PKE Markiem Prawdą. 

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
19/04/2017

Rusza system certyfikacji elektronicznej, który pozwoli lepiej monitorować import produktów ekologicznych. Dzięki niemu UE stanie się światowym liderem w zakresie identyfikowalności i gromadzenia wiarygodnych danych na temat handlu tymi produktami. - UE stosuje dziś najlepsze rozwiązania w odniesieniu do żywności na świecie – mówi komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan.

Kategoria:
Gospodarka, finanse, podatki i konkurencyjność
13/04/2017

Jakie skutki miałoby wprowadzenie waluty euro w Polsce? Jak taka decyzja wpłynęłaby na gospodarkę, a jak na codzienne życie obywateli? To tylko niektóre pytania dyskutowane podczas studenckiej Debaty Finałowej projektu Team Europe & the art of debate, która odbyła się w środę 12 kwietnia na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Kategoria:
Kultura, edukacja i młodzież
12/04/2017

"Szanowny Panie Marszałku, drodzy Sędziowie, kochana Opozycjo…" – takimi słowami rozpoczęli swoje przemówienia studenci z Rzeszowa, którzy w poszanowaniu dla tradycji debat oksfordzkich, kultury słowa i konstruktywnego prowadzenia sporu dyskutowali o zjawisku migracji. W poniedziałek 11 kwietnia Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania była gospodarzem kolejnej Debaty Finałowej Team Europe & the art of debate

Kategoria:
Polityka europejska
12/04/2017

Rośnie tempo relokacji imigrantów z Grecji i Woch – do tej pory program objął ponad 16 tys. osób. - Nadszedł czas, by państwa członkowskie wywiązały się ze swoich zobowiązań oraz zwiększyły podejmowane wysiłki. Mają one polityczny, prawny i moralny obowiązek, by to zrobić – powiedział komisarz Dimitris Avramopoulos. Węgry i Polska całkowicie odmawiają udziału w programie relokacji.

Kategoria:
Polityka europejska
12/04/2017

Szybka identyfikacja, pomoc zdrowotna i prawna, wsparcie w integrowaniu się – Komisja Europejska stawia na lepszą ochronę dzieci migrujących do Europy, szczególnie tych bez rodzin. - Dzieci powinny być naszym priorytetem, ponieważ są najbardziej narażone na zagrożenia – zwłaszcza, kiedy nie ma przy nich nikogo, kto by się nimi zaopiekował – powiedział pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Kategoria:
Polityka europejska

Pages