Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
21/04/2017

Tegoroczne wakacje w UE będą tańsze dla użytkowników telefonów komórkowych. Już od połowy czerwca zniesione zostaną opłaty roamingowe dla osób, które korzystają ze swoich komórek i smartfonów w innym kraju Unii. Nowy mechanizm rozliczeń „Roam like at home” gwarantuje, że będziemy płacić za połączenia, wiadomości i przesył danych na takich samych zasadach jak w kraju zamieszkania.

20/04/2017

Negocjacje ws. Brexitu będą prowadzone dopiero po zakończeniu wyborów i wyłonieniu nowych władz w Londynie czyli prawdopodobnie pod koniec czerwca – zapowiedział Michel Barnier. Główny negocjator wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przyjechał do Warszawy na konsultacje z polskim rządem i przedstawicielami pracodawców oraz związków zawodowych. Barnier spotkał się także z członkami sejmowej Komisji do spraw UE.

Zapowiedzi

To już ostatnia szansa, by zobaczyć jak wygląda debata w formacie oksfordzkim na tematy związane z Unią Europejską. Serdecznie zapraszamy na Debatę Finałową projektu Team Europe & the art of debate, która odbędzie się we wtorek 25 kwietnia w Instytucie Europejskim w Łodzi. Dotychczas odbyło się sześć finałów - w każdym z nich studenci zaprezentowali najwyższy poziom dyskusji, zdobywając serca publiczności.

Data:
25/04/2017
Godzina:
13:00

Lubisz obserwować świat wokół Ciebie? Czujesz, że drzemie w Tobie reportażysta? Konkurs na reportaż  pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie" jest właśnie dla Ciebie! Poszukaj inspirującej historii, opisz ją w niebanalnym tekście i wygraj udział w kursie reportażu pod okiem dziennikarza, reportażysty i autora książek reporterskich – Mariusza Szczygła!

Data:
26/04/2017
Godzina:
18:00