Przedstawicielstwo w Polsce

Zapowiedzi

Pages

Jak składać wnioski projektowe, aby uzyskały finansowanie ze środków UE? Jak dopasować projekt do właściwego konkursu i uniknąć typowych błędów w aplikacjach? W dniach 6-7 lipca zapraszamy na dwudniowe, bezpłatne szkolenie, które pomoże zwiększyć szanse na realizację ważnych działań o wymiarze europejskim, szczególnie dotyczących migracji i azylu.

Data:
06/07/2017
Godzina:
10:00

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego oraz Europejska Akademia Dyplomacji, zapraszają na "Debatę o przyszłości Unii Europejskiej – bezpieczeństwo i pozycja w świecie. Realia, perspektywy, pomysły, strategia" pod patronatem Przedstawicielstwa KE w Polsce. Zapraszamy w poniedziałek 3 lipca. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o rejestrowanie się. 

Data:
03/07/2017
Godzina:
9:00

Dla uczczenia dziedzictwa, jakie pozostawił "Honorowy Obywatel Europy" dr Helmut Kohl, trzy główne instytucje UE: Komisja Europejska, Parlament Europejski i Rada Europejska współorganizują Europejską Ceremonię Honorową. Odbędzie się ona 1 lipca w siedzibie PE w Strasburgu. Następnie w katedrze w Spirze odbędą się uroczystości pogrzebowe byłego kanclerza Niemiec.

Data:
01/07/2017
Godzina:
8:00

"Równość jest ważna. Karta Różnorodności w samorządzie i biznesie” - to konferencja organizowana w środę 28 czerwca 2017 r. przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Uniwersytet Wrocławski, pod patronatem Przedstawicielstwa KE w Polsce. Podczas wydarzenia marszałek Cezary Przybylski uroczyście podpisze Kartę Różnorodności, a Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego stanie się pierwszym sygnatariuszem tego dokumentu wśród polskich samorządów szczebla wojewódzkiego.

Data:
28/06/2017
Godzina:
9:30

Komisarz ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji ws. rozszerzenia w piątek 23 czerwca zainauguruje w Warszawie drugi dzień III Forum Młodzieży Partnerstwa Wschodniego. Komisarz spotka się również z przedstawicielami polskiego rządu. W ramach Dialogu Obywatelskiego Hahn weźmie udział w debacie ze studentami korzystającymi z programu Erasmus+.

Data:
23/06/2017
Godzina:
8:00

Stan negocjacji z Wielką Brytanią, kryzys migracyjny, współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa zewnętrznego i obrony oraz przygotowania do lipcowego spotkania grupy G-20 – to tematy szczytu Rady Europejskiej, który rozpocznie się w Brukseli w czwartek 22 czerwca. Ważnym wątkiem rozmów szefów państw i rządów krajów UE będzie również pobudzenie rozwoju gospodarczego w Europie. 

Data:
22/06/2017
Godzina:
12:00

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na kolejną debatę z cyklu „Z Widokiem na Europę”. W Światowym Dniu Uchodźcy 20 czerwca w Domu Europy będziemy rozmawiać o sytuacji uchodźców i formach międzynarodowej ochrony, jakie przysługują takim osobom.

Data:
20/06/2017
Godzina:
16:00

Jakie będą losy Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP)? Co do tej pory udało się uzgodnić europejskim i amerykańskim negocjatorom? Forum Ruchu Europejskiego (FRE) oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają 20 czerwca na konferencję, podczas której zostanie przedstawiony raport „TTIP in retreat? Evaluating strategic significance of transatlantic free trade".

Data:
20/06/2017
Godzina:
11:00

Jaki jest stan inwestycji w Polsce w porównaniu z innymi państwami, które znajdują się bądź znajdowały się na podobnym etapie rozwoju? To temat konferencji, na którą zaprasza Przedstawicielstwo KE w Polsce w poniedziałek 19 czerwca. Podstawą do dyskusji będzie raport Forum Obywatelskiego Rozwoju. Zainteresowanych udziałem zachęcamy do rejestrowania się.

Data:
19/06/2017
Godzina:
10:00

W sobotę 17 czerwca w Bolesławcu - mieście, którego mieszkańcy mają silne historyczne i kulturowe związki z krajami z Bałkanów, odbędzie się 17. edycja Festiwalu Kultury Południowosłowiańskiej. Wydarzenie prezentuje bogatą kulturę regionu południowej Europy. Ideą jest integracja ludności posiadającej różne korzenie, która w skutek migracji osiedliła się na tym regionie po II wojnie światowej. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej już po raz szósty jest współorganizatorem tego wydarzenia. 

Data:
17/06/2017
Godzina:
8:00

Pages