Naršymo kelias

Kaip saugiai ir be rūpesčių keliauti ES - 29/07/2013

Vaikas ir skėtis paplūdimyje leidžiantis saulei © ES

Šią vasarą ketinate atostogauti kitoje ES šalyje? Keletas patarimų, kad poilsiautumėte be rūpesčių.

Dėl ES taisyklių – sienų kirtimo, gydymosi, gyvūnų vežimo, tarptinklinio ryšio ir keleivių teisių – keliauti po Europą dar niekada nebuvo taip paprasta. Visgi turėtumėte nepamiršti kai kurių dalykų, jei šią vasarą planuojate atostogauti užsienyje.

Pasiimkite su savimi asmens tapatybės kortelę arba pasą, net ir tuo atveju, jei keliaujate nekontroliuojamų ES vidaus sienų erdvėje. Šių dokumentų jums gali prireikti, kad galėtumėte patvirtinti savo tapatybę.

Nepamirškite įsigyti nemokamą Europos sveikatos draudimo kortelę (EHIC). Informaciją apie tai, kaip ją gauti, jums suteiks jūsų šalies sveikatos priežiūros įstaiga. Turėdami šią kortelę ES, EEE ir Šveicarijoje turėsite teisę naudotis viešosiomis sveikatos priežiūros ir medicinos paslaugomis.

Tačiau atminkite, kad paslaugos, kurios jūsų šalyje teikiamos nemokamai, kitoje šalyje gali būti mokamos. Atsisiųskite nemokamą Europos sveikatos draudimo kortelės programėlę. Ji padės jums rasti šalies, kurioje lankotės, pagalbos tarnybas.

Pasiimkite gyvūno augintinio pasą. Jei į kelionę vežatės katę, šunį ar šešką, turėsite įrodyti, kad jūsų augintinis yra paskiepytas nuo pasiutligės. Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Suomijoje, Maltoje ir Švedijoje keliama dar ir kitų reikalavimų, taigi prieš vykdami į šias šalis išsiaiškinkite, kokios taisyklės English jose taikomos. Nacionalinės taisyklės taikomos ir kitiems gyvūnams.

Jei kitoje šalyje ketinate dažnai naudotis telefonu, ypač interneto ir e. pašto paslaugomis, susisiekite su savo mobiliojo ryšio operatoriumi ir pasiteiraukite, kokie yra duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu tarifai. Galite nustatyti konkretų limitą, kitu atveju bus taikomas standartinis 50 eurų mėnesinis limitas.

Pasidomėkite, kokius eurotarifus English siūlo mobiliojo ryšio operatoriai visose 28 ES valstybėse. Galite palyginti ir SMS žinučių siuntimo arba naudojimosi duomenų perdavimo paslaugomis tarifus.

Jei reiktų skubios pagalbos, skambinkite 112. Šiuo numeriu bet kurioje ES šalyje susisieksite su greitosios pagalbos tarnybomis. Jis yra nemokamas ir juo galima skambinti iš bet kurio fiksuotojo ar judriojo ryšio telefono. Operatoriai kalba įvairiomis kalbomis English , priklausomai nuo šalies.

Išsiaiškinkite, kokios jūsų, kaip keleivio, teisės: ką daryti, jei jūsų traukinys, lėktuvas, autobusas arba laivas vėluoja, jei kelionė atšaukiama arba jei jums reikia pagalbos, nes jums sunkiau judėti. Nemokamai atsisiųskite programėlę apie keleivių teises.

Turite kitų klausimų? Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip ES gali jums padėti, kreipkitės į Europos Komisijos informacijos tarnybą Europe Direct. Klausti galima visomis oficialiosiomis ES kalbomis.

Daugiau apie keliavimą Europoje

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos