Navigācijas ceļš

Vairāk aizsargās atpūtniekus, kas izvēlējušies komplekso ceļojumu - 10/07/2013

Cilvēki saulainā pludmalē © ES

Ierosināti jauni noteikumi, ar kuriem vēl vairāk aizsargās tos eiropiešus, kas dodas tradicionālajos kompleksajos ceļojumos. Aizsargās arī tos klientus, kuri savu ceļojuma paketi no pašu izvēlētām sastāvdaļām veido patstāvīgi.

Pagājuši tie laiki, kad visi ceļojumus rezervēja ceļojumu birojos pēc tam, kad bija izstudējuši brošūru kaudzi, meklējot vispiemērotāko komplekso ceļojumu.

Nu atpūtnieki daudz aktīvāk paši piedalās sava ceļojuma rīkošanā, bieži vien izvēloties dažādas tā sastāvdaļas (piemēram, viesnīcas un pārlidojumu datumus) tīmeklī.

Jaunajos noteikumos par kompleksajiem ceļojumiem English šīs izmaiņas ņemtas vērā, tādējādi modernizējot līdzšinējos noteikumus, kas pieņemti 1990. gadā.

Sākotnējie noteikumi jau paši par sevi bija liels solis uz priekšu, jo tajos prasīts, ka visiem, kas vēlas rezervēt atpūtas braucienu, ir pirms līguma parakstīšanas jāsniedz visa svarīgā informācija un ka ceļotājiem ir tiesības saņemt atpakaļ naudu, ja ceļojumā kaut kas tiek izmainīts. Šajos noteikumos arī paredzēts, ka rezervāciju drīkst nodot citai personai.

Noteikumos arī prasīts, ka organizētājiem ir jāatrod alternatīvs risinājums, ja kādu no kompleksā ceļojuma daļām nav iespējams nodrošināt.

Jaunajos noteikumos paredzētas vēl stingrākas prasības, proti:

  • stingrākas pārbaudes attiecībā uz uzcenojumiem un pienākumus klientiem piedāvātajā cenā saglabāt jebkādus izmaksu samazinājumus;
  • informācijai par atbildību ir jābūt skaidri formulētai;
  • atpūtniekiem dotas tiesības prasīt kompensāciju par “nemateriālu” kaitējumu, ja ceļojums nav sarīkots pietiekami labi;
  • vienots kontaktpunkts gadījumiem, ja radušās problēmas jebkurā ceļojuma posmā.

Ierosināts aizsargāt ne vien tos, kas iegādājas jau pilnībā gatavus kompleksos ceļojumus, bet arī tos klientus, kuri kombinē dažādus ceļojuma elementus. Piemēram, ceļotājus, kuri no viena un tā paša piegādātāja pērk vismaz divus pakalpojumus (viena līguma ietvaros) un paši izvēlas sava ceļojuma sastāvdaļas.

Pašlaik apmēram 23 % atpūtnieku joprojām dodas tradicionālajos kompleksajos ceļojumos, bet 20 % veido paši savu ceļojuma paketi.

Šie noteikumi neattiecas uz ceļotājiem, kuri braucienu sagatavo pilnīgi patstāvīgi (tādu ir 54 %). Tomēr uz viņiem attiecas ES noteikumi par pasažieru tiesībām un patērētāju aizsardzību.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites