Naršymo kelias

Atostogų paketus pasirenkantys atostogautojai bus geriau apsaugomi - 10/07/2013

Žmonės saulėtame paplūdimyje © ES

Naujomis taisyklėmis įtvirtinamos esamos į tradicines organizuotas išvykas keliaujančių europiečių teisės, o dabar apsaugomi ir tie asmenys, kurie patys sudaro atostogų paketą pasirinkdami jo sudedamąsias dalis.

Laikai, kai atostogos buvo užsakomos kelionių agentūrose, prieš tai peržiūrėjus krūvas brošiūrų ir jose išsirinkus tinkamiausią atostogų paketa, jau seniai praeity.

Dabar atostogautojai savo keliones planuoja daug aktyviau ir dažnai įvairias jos dalis, pavyzdžiui, viešbučius ir skrydžių datas, pasirenka internetu.

Naujomis atostogų paketų taisyklėmis English į tai atsižvelgiama ir dabartinės organizuotų išvykų taisyklės, dėl kurių susitarta 1990 m., perkeliamos į skaitmeninį amžių.

Pradinėmis taisyklėmis, kurių priėmimas buvo labai svarbus etapas, užtikrinama, kad bet kuris norintis užsisakyti kelionę asmuo gautų visą reikiamą informaciją iki sutarties pasirašymo, kad keliautojai galėtų susigrąžinti pinigus, jeigu kelionės dalys keičiamos, ir kad rezervuota kelionė galėtų būti perduota kitam asmeniui.

Pagal šias taisykles kelionių organizatorius taip pat turi imtis alternatyvių priemonių, jeigu dalis pakete numatytų paslaugų negali būti suteikta.

Naujomis taisyklėmis siekiama daugiau. Jomis:

  • nustatoma griežtesnė papildomų mokesčių kontrolė ir reikalaujama, kad operatoriai sumažėjus išlaidoms mažintų kainą;
  • užtikrinama, kad informacija apie atsakomybę būtų išdėstyta paprastai;
  • atostogautojams suteikiama teisė reikalauti kompensacijos už neturtinę žalą, kai kelionė būna ne tokia, kokia turėjo būti;
  • užtikrinama, kad būtų bendras kontaktinis punktas, jei kelionės metu kiltų nesklandumų.

Dabar numatoma didesnė apsauga – apsaugomi ne tik iš anksto nustatytus atostogų paketus perkantys asmenys, bet ir tie, kurie derina kelionės dalis: nusiperka dvi ar daugiau paslaugų iš vieno teikėjo pagal vieną sutartį, bet pasirenka, kurias dalis įtraukti į savo kelionę.

Apie 23 % žmonių vis dar renkasi tradicinius atostogų paketus, o dar 20 % šiuo metu patys sudaro savo paketus.

Visiškai savarankiškai organizuojantiems savo keliones asmenims (54 %) šios taisyklės netaikomos, bet tebegalioja kitos ES taisyklės – keleivių teisių ir vartotojų apsaugos.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos