Navigācijas ceļš

Konkurences palielināšanās dzelzceļa nozarē uzlabos pakalpojumus - 30/01/2013

Divi ātrvilcieni © ES

Pieņemti jauni priekšlikumi, kas paredz atvērt valstu dzelzceļa tīklus konkurencei, palielināt ieguldījumus un piedāvāt pasažieriem plašāku izvēli un labākus pakalpojumus.

Eiropas Komisija ierosina jaunus pasākumus pdf - 91 KB [91 KB] , lai palielinātu konkurenci valstu dzelzceļa tīklos. Priekšlikumu mērķis ir vairot ieguldījumus un piedāvāt pasažieriem labākus pakalpojumus.

Braucot vilcienā, jūs izvēlaties drošu un efektīvu pārvietošanās veidu, kas vienlaikus mazina arī sastrēgumus uz autoceļiem, uzlabo ES energodrošību un samazina jūsu dēļ radīto siltumnīcefekta gāzu apjomu.

Tomēr Eiropā sarūk dzelzceļa pasažieru skaits un ir akūti nepieciešamas investīcijas, lai modernizētu un paplašinātu dzelzceļa tīklu. ES dzelzceļa tiesību aktu pakete ietilpst stratēģijā English (en) , kas cer mainīt šo negatīvo tendenci.

Administratīvo šķēršļu un izmaksu samazināšana

Ierosinātie noteikumi paredz, ka dzelzceļa ritekļu atļaujas un operatoru drošības sertifikātus turpmāk izsniegs nevis dalībvalstu valdības, bet gan Eiropas Dzelzceļa aģentūra English .

Tas paātrinātu apstiprināšanas procesu, ļautu dzelzceļa operatoriem līdz 2025. gadam ietaupīt apmēram 500 miljonus eiro un mudinātu jaunus operatorus ienākt tirgū.

Labāka kvalitāte un plašāka izvēle

Ierosinātie noteikumi atvērs konkurencei visus iekšzemes pasažieru dzelzceļa tīklus, tas pats attiecas arī uz publisko pasūtījumu valsts tīklu pārvaldības jomā.

Šie priekšlikumi, ko papildinās citas reformas, stimulēs ES dzelzceļu tīkla paplašināšanu. Aprēķināts, ka līdz 2035. gadam dzelzceļa pasažieru un operatoru ieguvums būtu lēšams 40 miljardu eiro vērtībā.

Pašlaik vairāk nekā 90 % dzelzceļa satiksmes noris pa valsts tīkliem. Tikai Zviedrijā un Lielbritānijā tirgus ir pilnīgi atvērts. Vācija, Austrija, Itālija, Čehija un Nīderlande savu tirgu ir atvērušas daļēji.

Lielāka efektivitāte

Jaunie noteikumi dos iespēju neatkarīgiem sliežu ceļu pārvaldītājiem gan finansiāli, gan praktiskajā darbībā kļūt neatkarīgiem no vilcienu operatoriem. Priekšlikumi novērstu iespējamos interešu konfliktus un piešķirtu operatoriem piekļuvi visiem dzelzceļa tīkliem, nevienu nediskriminējot.

Darba ņēmēju aizsardzība

Kā apliecina to ES dalībvalstu pieredze, kurās jau darbojas atvērti un konkurētspējīgi dzelzceļa tīkli, priekšlikumu rezultātā gaidāma jaunu, labāku darbvietu veidošanās.

Piešķirot līgumslēgšanas tiesības par sabiedrisko pakalpojumu veikšanu, valdības uz ES noteikumu pamata varēs pieprasīt darbuzņēmējiem pieņemt darbā pašreizējos dzelzceļa darbiniekus.

Kas notiks turpmāk

Priekšlikumus izskatīs Eiropas Parlaments un ES valstu valdības.

Vēl par ES sliežu transporta politiku English

Vēl par transportu English (en)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites