Navigācijas ceļš

Tīrāka, drošāka enerģija automašīnām - 24/01/2013

Elektrobarošanas avotam pieslēgta automašīna © iStockphoto.com/Виталий Кривошеев

Pateicoties priekšlikumiem strauji kāpināt alternatīvo degvielu izmantojumu, autovadītājiem būs labākas iespējas uzpildīt vai uzlādēt savus transportlīdzekļus, jo degvielas uzpildes staciju ES būs vairāk.

Jo vairāk autovadītāju pārietu uz automašīnām, kurās izmanto elektrību, ūdeņradi un dabasgāzi, nevis benzīnu un dīzeļdegvielu, jo vieglāk ES būtu samazināt atkarību no naftas importa un siltumnīcefekta gāzu emisiju.

Tomēr plašs alternatīvo degvielu izmantojums pašlaik vēl nav iespējams, tāpēc ka transportlīdzekļu cenas ir augstas, pieprasījums ir zems un piemērotu degvielas uzpildes un elektromobiļu uzlādes staciju skaits ir nepietiekams.

Lai likvidētu šos šķēršļus, Komisija plāno izvirzīt saistošus mērķus un kopīgus standartus. Svarīgākie priekšlikumi DeutschEnglishfrançais ir šādi:

  • elektrība – noteikt degvielas uzpildes un uzlādes staciju obligāto skaitu valstī un standarta kontaktdakšu, lai autovadītāji varētu uzlādēt savu automašīnu jebkur ES;
  • ūdeņradis – kopēji standarti degvielas šļūtenēm un citiem komponentiem uzpildes stacijās 14 ES valstīs;
  • sašķidrināta dabasgāze – uzpildes stacijas kravas automobiļiem ik pēc 400 km ierosinātajā vienotajā Eiropas transporta tīklā English ; kuģu uzpildes stacijas visās 139 šajā tīklā ietilpstošajās jūras un iekšzemes ostās;
  • saspiesta dabasgāze – kopīgiem standartiem atbilstīgas un parastām automašīnām pieejamas uzpildes stacijas visā ES un vismaz ik pēc 155 km; šis mērķis īstenojams līdz 2020. gadam.

ES valstis varētu ieviest šos jauninājumus, pieņemot vietējus likumus un nodokļus, lai rosinātu privātā sektora ieguldījumus. ES finansējums šo jauninājumu atbalstam jau ir pieejams.

Šajos priekšlikumos nav runa par citiem alternatīvo degvielu veidiem, kuriem izmanto pašreizējo infrastruktūru (biodegviela un sintētiskās degvielas) vai pamatinfrastruktūru (sašķidrināta naftas gāze).

Moderna tīkla izveide

84 % naftas, ko izmanto visu veidu transportlīdzekļos, importē (2011. gadā tas izmaksājis apmēram miljardu eiro dienā). Šī naftas apjoma lielākā daļa nāk no nestabilajiem pasaules reģioniem, līdz ar to šī energoapgāde nav droša.

Pārejot uz tīrākām degvielām, pavisam droši tiktu mazināta Eiropas ekonomikas energoatkarība.

Šī pieeja saskan ar Komisijas plānu transporta jomā, kurā ir izvirzīti mērķi līdz 2050. gadam palielināt mobilitāti un turpināt ES transporta tīklu savienošanu, tajā pašā laikā samazinot gāzu emisiju.

Vēl par transportu English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites