Navigācijas ceļš

Lietas, kas jāpārbauda, dodoties ceļojumā - 23/07/2012

27 dalībvalstu karogi mastos © ES

Ceļošanu Eiropā lielā mērā atvieglina noteikumi par robežām, medicīnisko aprūpi, lolojumdzīvniekiem, viesabonēšanas tarifiem un pasažieru tiesībām.

Jums būs vajadzīga jūsu personas apliecība vai pase, ceļojot ar lidmašīnu, iebraucot Īrijā, Lielbritānijā, Bulgārijā, Kiprā vai Rumānijā. Arī tad, ja ceļojat ES teritorijā, kur neveic robežkontroli, tomēr paņemiet līdzi šos dokumentus, jo var gadīties, ka jums tādu vai citādu iemeslu dēļ ir jāapliecina sava persona.

Neaizmirstiet savu bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti! ES, Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā un Šveicē jums ir tiesības uz tādiem pašiem veselības aprūpes pakalpojumiem un priekšrocībām, kādas ir pieejamas šīs jūsu apmeklētās valsts pilsoņiem.

Lejupielādējiet veselības aprūpes lietojumprogrammu mobilajiem tālruņiem. Tā palīdzēs jums orientēties dažādu valstu veselības aprūpes sistēmu noteikumos un to atšķirībās. Tā sniedz vispārīgu informāciju par Eiropas veselības apdrošināšanas karti, apdrošināšanas segumu, izmaksām, kompensāciju, tajā atradīsit neatliekamās palīdzības tālruņu numurus un kontaktinformāciju gadījumā, ja karti pazaudējat vai jums to nozog.

Ja plānojat ceļojumā līdzi ņemt kaķi, suni vai mājas sesku, sarūpējiet tiem lolojumdzīvnieku pasi. Tā pierāda, ka jūsu dzīvnieks ir vakcinēts pret trakumsērgu. Pirms dodaties ceļā, ieskatieties attiecīgās valsts noteikumos English. Valsts noteikumi var attiekties arī uz citiem dzīvniekiem.

Sazinieties ar jūsu mobilo sakaru operatoru. ES viesabonēšanas noteikumi English aizsargā jūs no šoka par pārmērīgi lielu rēķinu, kad lietojat savu mobilo tālruni ārzemēs. Ja plānojat daudz izmantot savu tālruni, jo īpaši internetam vai e-pastam, varat iestatīt augstāko vai zemāko limitu. Limiti ir noteikti arī viesabonēšanas tarifiem par zvaniem un īsziņām.

Atcerieties, ka ES neatliekamās palīdzības numurs ir 112 . Zvaniet uz šo numuru, ja esat ārkārtas situācijā. Tas darbojas visās ES valstīs, un operatori atkarībā no valsts runā visdažādākajās valodās DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski .

Ziniet, kādas ir jūsu kā aviopasažiera vai dzelzceļu transporta pasažiera pamattiesības! Varat arī lejupielādēt Komisijas jauno lietojumprogrammu par pasažieru tiesībām mobilajiem tālruņiem.

Izmantojiet Komisijas informācijas dienestu “Europe Direct”, lai noskaidrotu, ko ES var darīt jūsu labā. Uz jautājumiem atbild visās oficiālajās ES valodās.

Ārpus ES jums ir tiesības saņemt palīdzību no citas ES valsts vēstniecības vai konsulāta, ja valstī, uz kuru esat aizbraucis, tāda nav jūsu pašu valstij.

Vairāk par ceļošanu Eiropā

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites