Naršymo kelias

Ko reikia, kad atostogos būtų be rūpesčių - 23/07/2012

27 ES valstybių narių vėliavos © ES

Dėl ES susitarimų dėl sienų, gydymo, augintinių, tarptinklinio ryšio mokesčių ir keleivių teisių keliauti Europoje daug lengviau.

Laipinantis į lėktuvą ar vykstant į Airiją, Jungtinę Karalystę, Bulgariją, Kiprą, Rumuniją arba iš jų jums reikės turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Net ir tuo atveju, jei keliaujate nekontroliuojamų ES vidaus sienų erdvėje, šiuos dokumentus reikėtų pasiimti su savimi tam atvejui, jeigu dėl kokios nors priežasties prireiktų patvirtinti savo tapatybę.

Nepamirškite nemokamos Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK). ES šalyse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje ji suteikia teisę gauti tokias pačias sveikatos priežiūros paslaugas, kaip ir šalies, kurioje lankotės, piliečiams.

Parsisiųsdinkite sveikatos priežiūros programėlę mobiliajam telefonui – ji padės susigaudyti skirtingose įvairių šalių sveikatos priežiūros sistemų taisyklėse. Iš jos sužinosite bendrą informaciją apie ESDK, kur ja galite naudotis, skubios pagalbos telefono numerius, kainas, kompensavimo tvarką ir į ką kreiptis, jei kortelę pametėte arba ją iš jūsų pavogė.

Kartu su jumis keliaujantiems katėms, šunims ir net šeškams įsigykite gyvūno augintinio pasą. Jis patvirtina, kad jūsų augintinis paskiepytas nuo pasiutligės. Prieš išvykdami pasitikrinkite atitinkamoje šalyje galiojančias taisykles English . Nacionalinės taisyklės taikomos ir kitiems gyvūnams.

Susisiekite su savo mobiliojo ryšio operatoriumi. ES tarptinklinio ryšio taisyklėmis English esate saugomi nuo nemalonių siurprizų gavus sąskaitą už mobiliojo ryšio paslaugas užsienyje. Jei mobiliuoju telefonu ketinate naudotis daug, galite nustatyti didesnes ar mažesnes ribas, ypač interneto ir e. pašto paslaugoms. Mokesčiai už tarptinklinio ryšio skambučius ir trumpąsias žinutes taip pat buvo apriboti.

Įsidėmėkite skubios pagalbos numerį ES – 112. Skambinkite juo ištikus nelaimei. Juo galima skambinti visose ES šalyse, o operatoriai kalba įvairiomis kalbomis DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski , priklausomai nuo šalies.

Žinokite pagrindines savo, kaip lėktuvo ar traukinio keleivio, teises. Galite parsisiųsdinti naują Europos Komisijos programėlę mobiliesiems telefonams apie keleivių teises, kad turėtumėte jas po ranka, jei kiltų problemų.

Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip ES gali jums padėti, pasinaudokite Europos Komisijos informacijos tarnybos Europe Direct paslaugomis. Klausti galima visomis oficialiosiomis ES kalbomis.

Už ES ribų turite teisę kreiptis pagalbos į kitų ES šalių ambasadas ar konsulatus, jeigu valstybėje, kurioje lankotės, nėra jūsų šalies ambasados ar konsulato.

Daugiau apie keliavimą Europoje

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos