Navigatsioonitee

Probleemidevaba puhkus - 23/07/2012

ELi 27 liikmesriigi lipud © EU

ELi kokkulepped piiriületuse, arstiabi, lemmikloomade, rändlustasude ja reisijate õiguste valdkondades muudavad Euroopas reisimise palju lihtsamaks.

Teil on vaja ID-kaarti või passi, et reisida lennukiga või siseneda Iirimaale, Ühendkuningriiki, Bulgaariasse, Küprosele või Rumeeniasse või sealt lahkuda. Kui reisite ühest riigist teise ELi piirideta alal, siis oleks ikkagi hea ühte nendest dokumentidest kaasas kanda, juhuks kui teil tuleb mingil põhjusel oma isikut tõendada.

Pidage meeles, et teil oleks olemas tasuta Euroopa ravikindlustuskaart. Reisides ELis, Islandil, Liechtensteinis, Norras või Šveitsis, on teil õigus samadele tervishoiuteenustele ja hüvitistele kui külastatava riigi kodanikel.

Laadige alla tervishoiualane mobiilirakendus, et tutvuda eri riikide tervishoiusüsteemides kehtivate eeskirjadega. Rakendus pakub üldist teavet Euroopa ravikindlustuskaardi, hädaabinumbrite, kindlustuskatte, kulude ja nende hüvitamise kohta ning selle kohta, kellega ühendust võtta juhul, kui kaart kaotatakse või varastatakse.

Hankige lemmikloomapass kassidele, koertele ja isegi valgetuhkrutele, kes teiega koos reisivad. Selle abil saab tõendada, et teie lemmikloom on vaktsineeritud marutaudi vastu. Tutvuge enne reisile minekut sihtkohariigi eeskirjadega English. Riiklikud eeskirjad kehtivad ka teiste loomade suhtes.

Võtke ühendust oma mobiilioperaatoriga. ELi rändluseeskirjad English kaitsevad teid nn arvešoki eest, mille võite saada välismaal mobiiltelefoniteenuseid kasutades. Kui kavatsete oma mobiiltelefoni palju kasutada (nt Internetis surfamiseks või e-posti lugemiseks), saate vastavalt soovile seada kõrgemad või madalamad piirangud. Samuti on alandatud kõnede ja tekstisõnumite rändlustasude piirmäärasid.

Jätke meelde ELi hädaabinumber: 112. Hädaolukorda sattudes helistage sellel numbril. Kõnealune telefoninumber toimib kõigis ELi liikmesriikides ja operaatorid vastavad mitmes keeles DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski, sõltuvalt riigist.

Teadke oma põhiõigusi lennu- või rongireisijana ELis. Võite alla laadida komisjoni uue reisijate õigusi hõlmava mobiilirakenduse, et teil oleks need probleemide tekkimisel käepärast.

Selleks et saada teada, mida EL teie jaoks veel teha saab, pöörduge komisjoni teabeteenistuse Europe Direct poole. Päringuid käsitletakse kõigis ELi ametlikes keeltes.

Väljaspool ELi on teil õigus saada abi teise ELi liikmesriigi saatkonnast või konsulaadist, kui teie oma riigil puudub asjaomases välisriigis esindus.

Täiendav teave Euroopas reisimise kohta

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad