Navigācijas ceļš

Padomi bezrūpīgām brīvdienām - 08/08/2011

Mastos plīvo 27 ES dalībvalstu karogi © ES

Ja šovasar plānojat pavadīt atvaļinājumu citā ES valstī, šeit ir padomi, kas jums palīdzēs izvairīties no liekām problēmām.

Ceļot Eiropā nekad agrāk nav bijis tik viegli, kā tagad, pateicoties ES nolīgumiem, kas attiecas uz robežām, lolojumdzīvniekiem, medicīnisko aprūpi, mobilo sakaru viesabonēšanas cenām un pasažieru tiesībām.

Pirms aizbraucat

  • Vienmēr nēsājiet līdzi personas apliecību vai pasi — ja nu jums jāpierāda, ka esat jūs pats (piemēram, reģistrējoties reisam). Tā būs jāuzrāda uz robežas, ja ceļosiet uz Īriju, Lielbritāniju, Bulgāriju, Kipru vai Rumāniju vai no šīm valstīm, jo tās neietilpst bezrobežu zonā.
  • Ja vēlaties ceļojumā līdzi ņemt kaķi, suni vai sesku, tiem vajadzīga lolojumdzīvnieka pase. Tā būs apliecinājums, ka jūsu dzīvnieks ir vakcinēts pret trakumsērgu. Īrijā, Lielbritānijā, Somijā, Maltā un Zviedrijā ir spēkā papildu prasības, tāpēc pirms došanās ceļā noskaidrojiet valsts noteikumus English . Valstīs patlaban ir spēkā arī noteikumi, kas attiecas uz citiem dzīvniekiem.
  • Ja esat iecerējis bieži izmantot savu tālruni, īpaši lai piekļūtu internetam un e-pastam, sazinieties ar savu mobilo sakaru operatoru. Kad jūsu datu viesabonēšanas izmaksas ir sasniegušas 50 eiro, operatoram ir pienākums bloķēt pakalpojumu, lai jūs nesaņemtu šokējoši lielu rēķinu. Pirms aizbraukšanas varat vienoties par lielāku vai zemāku izmaksu summu. ES ir noteikusi ierobežojumu arī zvanu un īsziņu pakalpojumu viesabonēšanai English .
  • Iegaumējiet ES neatliekamās palīdzības numuru: 112. Šis numurs darbojas visās ES dalībvalstīs. Operatori bieži vien runā vairākās valodās DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski atkarībā no tā, kurā valstī zvanāt.

Ceļā

  • Noskaidrojiet, kādas ir jūsu tiesības, ceļojot ar lidmašīnu vai vilcienu Eiropas Savienībā. Cilvēkiem ar invaliditāti vai kustību traucējumiem ir tiesības uz papildu palīdzību, ceļojot ar šiem transporta līdzekļiem.

Ja vēlaties uzzināt sīkāk, ko ES var darīt jūsu labā, sazinieties ar Komisijas informatīvo dienestu"Europe Direct". Varat jautāt jebkurā ES oficiālajā valodā.

Vēl par ceļošanu Eiropā

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites