Naršymo kelias

Atostogos be rūpesčių - 08/08/2011

27 ES valstybių narių vėliavos © ES

Jei šią vasarą ketinate atostogauti kitoje ES šalyje, perskaitykite mūsų patarimus, kaip išvengti rūpesčių kelionėje.

ES sudarius susitarimus dėl sienų, naminių gyvūnų, medicinos pagalbos, tarptinklinio ryšio paslaugų kainų ir keleivių teisių, keliauti po Europą tapo labai paprasta.

Kuo reikia pasirūpinti prieš išvykstant?

  • Pasiimkite savo tapatybės kortelę arba pasą - jūsų tapatybė gali būti tikrinama, pavyzdžiui, registruojantis į skrydį. Šių dokumentų jums prireiks ir pasienyje, jei vykstate į Šengeno erdvei nepriklausančias šalis Airiją, Jungtinę Karalystę, Bulgariją, Kiprą, Rumuniją arba iš jų.
  • Kad galėtumėte vežtis su savimi kates, šunis ir šeškus, privalote turėti jų gyvūnų augintinių pasus. Šie dokumentai įrodo, kad jūsų augintinis paskiepytas nuo pasiutligės. Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Suomijoje, Maltoje ir Švedijoje keliama dar ir kitų reikalavimų, taigi prieš vykdami į šias šalis išsiaiškinkite, kokios taisyklės English jose taikomos. Nacionalinės taisyklės taikomos ir kitiems gyvūnams.
  • Jei ketinate užsienyje dažnai naudotis mobiliuoju telefonu, ypač interneto ir e. pašto paslaugomis, susisiekite su savo judriojo ryšio operatoriumi. Kad apsaugotų jus nuo nelauktai didelės sąskaitos, jis privalo nutraukti paslaugų teikimą, kai tik jūsų sąskaita už duomenų perdavimą tarptinkliniu ryšiu pasiekia 50 eurų. Tačiau prieš išvykdama(-s) galite nustatyti didesnę arba mažesnę maksimalią sumą. Be to, ES nustatė viršutinę tarptinklinio ryšio mokesčių už skambučius ir trumpąsias žinutes ribą English .
  • Įsiminkite ES pagalbos numerį 112. Šiuo numeriu galima skambinti visose ES šalyse, o operatoriai kalba įvairiomis kalbomis DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski , priklausomai nuo šalies.

Kelionėje

  • Reikalaukite, kad būtų paisoma jūsų, kaip ES lėktuvų arba traukinių keleivio, pagrindinių teisių. Šiomis transporto priemonėmis keliaujantys neįgalieji ir riboto mobilumo asmenys turi papildomų teisių.

Jei norite daugiau sužinoti apie tai, kuo ES gali jums padėti, kreipkitės į Komisijos informacijos tarnybą"Europe Direct". Klausti galima visomis oficialiosiomis ES kalbomis.

Daugiau apie keliavimą Europoje

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos