Navigatsioonitee

Probleemidevaba puhkus - 08/08/2011

ELi 27 liikmesriigi lipud © EU

Kui kavandate veeta oma puhkuse sel suvel mõnes teises ELi liikmesriigis, tutvuge palun meie nõuannetega stressivaba puhkuse veetmiseks.

Reisimine Euroopas on nüüd palju lihtsam kui varem − tänu ELi kokkulepetele, mis hõlmavad riigipiire, lemmikloomi, raviteenuseid, rändlustasusid ning reisijate õigusi.

Puhkusele suundudes pidage meeles järgmisi nõuandeid.

  • Kandke alati kaasas oma ID-kaarti või passi - juhul kui peate oma isikut tõendama (nt lennule registreerimisel). Samuti peate isikuttõendavat dokumenti näitama piiril, kui reisite kas Iirimaale, Ühendkuningriiki, Bulgaariasse, Küprosele või Rumeeniasse, mis asuvad väljaspool ELi passikontrollita ala.
  • Teiega koos reisivatel kassidel, koertel ja valgetuhkrutel peab olema lemmikloomapass. Selle abil saab tõendada, et teie lemmikloom on vaktsineeritud marutaudi vastu. Iirimaa, Ühendkuningriik, Soome, Malta ja Rootsi on kehtestanud täiendavaid nõudeid, seega oleks soovitav enne reisi kontrollida asjaomaste riikide eeskirju English . Riiklikud eeskirjad kehtivad samuti ka teiste loomade suhtes.
  • Võtke ühendust oma mobiilsideoperaatoriga, kui kavatsete oma telefoni sagedasti kasutada, tarbides eelkõige Interneti ning e-posti lugemisega seotud teenuseid. Kui jõuate andmeside rändluse suhtes kehtestatud limiidini (50 eurot), peab teie mobiilsideoperaator teenuse osutamise peatama, et kaitsta teid nn šokiarve eest. Kuid teil on enne reisile asumist õigus seada sellest madalam või kõrgem limiit. EL on samuti kehtestanud limiidi kõnede ja tekstisõnumite saatmise rändlustasudele English .
  • Märkige üles ELi hädaabinumber: 112. Kõnealune telefoninumber toimib kõigis ELi liikmesriikides ja operaatorid vastavad mitmes keeles DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski , sõltuvalt riigist.

Teel olles

  • Teadke oma põhiõigusi lennu- või rongireisijana ELis. Puuetega ning liikumispuudega inimestel on kõnealuste transpordivahendite kasutamisel täiendavad õigused.

Selleks, et saada teada, mida EL veel teie jaoks saab teha, pöörduge palun komisjoni teabeteenistuseEurope Direct poole. Päringuid käsitletakse kõigis ELi ametlikes keeltes.

Täiendav teave Euroopas reisimise kohta

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad