Navigācijas ceļš

Divkārt jāsamazina uz ceļiem bojāgājušo skaits - 12/10/2010

Jāizkopj braukšanas kultūra, jāuzlabo ceļu infrastruktūras kvalitāte un transportlīdzekļu tehniskā kārtība, lai ceļi būtu drošāki visā Eiropā.

2009. gadā uz Eiropas ceļiem gāja bojā 35 tūkstoši cilvēku — to skaits salīdzinājumā ar 2001. gadu ir samazinājies par nedaudz vairāk kā trešdaļu. Lai gan stāvoklis ir krietni uzlabojies, priecāties vēl ir par agru. Pēdējā ES apsekojumā Englishfrançais par ceļu satiksmes drošību Eiropā vairums aptaujāto uzskata, ka jādara vairāk, lai novērstu nelaimes gadījumus.

Galvenie letālo negadījumu iemesli ir pārmērīgs ātrums, braukšana dzērumā un drošības jostu nelietošana. Tomēr nevajadzīgu risku rada arī neremontēti ceļi un automašīnas, kas nav pietiekami drošas.

Šogad jūlijā tika publiskotas jaunas ES ievirzes par satiksmes drošību , kurās galvenā uzmanība veltīta vadītāju apmācībai un ceļu satiksmes noteikumu stingrākai ievērošanai un izpildei. Aicināts arī uzlabot ceļu kvalitāti, īpaši laukos un pilsētās, kur notiek daudz vairāk negadījumu nekā uz automaģistrālēm.

Transportlīdzekļu drošību varētu uzlabot, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, piemēram, sensorus, kas brīdina par auto izbraukšanu ārpus savas joslas.

Ik gadu 17 % bojāgājušo ir motociklisti vai mopēdisti, lai gan viņu īpatsvars ir tikai 2 % no visiem satiksmes dalībniekiem. Ieviešot jaunus drošības elementus, piemēram, modernākas bremžu sistēmas, uzlabotos arī šo braucamlīdzekļu drošums, kas līdz šim nevarēja lepoties ar augstiem rādītājiem.

Nu jau trešo gadu ES 13. oktobrī atzīmē Eiropas ceļu satiksmes drošības dienu. Šogad Komisija iepazīstina ar jaunajām ievirzēm turpmākajiem desmit gadiem, vēlreiz apliecinot 2001. gadā pausto apņemšanos divreiz samazināt uz ceļiem bojāgājušo skaitu.

Savukārt pašreizējā ES Padomes prezidentvalsts Beļģija Briselē rādīs, kas paveikts Eiropas Savienībā, lai cīnītos pret biežāk sastopamajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Vairāk par drošību uz Eiropas ceļiem

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites