Naršymo kelias

Perpus sumažinti žūčių skaičių keliuose - 12/10/2010

Atsakingas vairavimas, kokybiška kelių infrastruktūra ir patikimos transporto priemonės, kad eismas Europoje būtų saugesnis.

2009 m. ES keliuose žuvo apie 35 000 žmonių - daugiau kaip trečdaliu mažiau nei 2001 m. Nors statistika žymiai geresnė, vargu, ar verta labai džiūgauti. Kaip rodo naujausias ES saugaus eismo keliuose tyrimas Englishfrançais , dauguma žmonių sutinka, kad reikėtų nuveikti daugiau siekiant, kad nelaimių įvyktų mažiau.

Pagrindinės žūčių keliuose priežastys - saugaus greičio viršijimas, vairavimas išgėrus ir važiavimas neprisisegus saugos diržų. Blogai prižiūrimi keliai ir nesaugios transporto priemonės taip pat didina nelaimių riziką.

Šių metų liepą pasiūlytose naujose ES saugaus eismo gairėse labiausiai pabrėžiamas vairuotojų mokymas ir griežtesnė kelių eismo taisyklių laikymosi kontrolė. Taip pat raginama užtikrinti geresnę kelių kokybę, ypač kaimo vietovėse ir miestuose, nes juose, palyginti su greitkeliais, įvyksta daug daugiau eismo nelaimių.

Transporto priemonės galėtų tapti saugesnės sumontavus jose pažangiųjų technologijų įrangą, pvz., jutiklius, įspėjančius, kad automobilis išvažiavo iš savo juostos.

Kasmet tarp žūstančiųjų yra 17 % motociklininkų arba mopedų vairuotojų, nors jie sudaro tik 2 % kelių eismo dalyvių. Prastus šios rūšies transporto priemonių saugumo rodiklius galima būtų pagerinti pradėjus jose montuoti pažangias stabdžių sistemas ar kitokias saugumo priemones.

Trečius metus iš eilės spalio 13 d. ES pažymi Europos saugaus eismo dieną. Dar kartą patvirtindama 2001 m. prisiimtą įsipareigojimą perpus sumažinti žūčių keliuose skaičių šiais metais Komisija pateikė naujas gaires artimiausiems dešimčiai metų.

ES pirmininkaujanti Belgija Briuselyje supažindins su tuo, kas ES nuveikta, siekiant sumažinti dažniausių kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Daugiau apie saugų eismą Europos keliuose.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos