Navigācijas ceļš

Pārvietosimies citādi, lai dzīvotu labāk! - 17/09/2010

Eiropas Mobilitātes nedēļas logo 2010 © ES

Eiropas Mobilitātes nedēļa 2010. gadā rosina jūs atstāt automobili mājās un uz darbu doties kājām vai ar divriteni.

Auto satiksme, kas ir galvenais ikdienas trokšņa, piesārņojuma un sastrēgumu avots, dienu no dienas kaitē mūsu veselībai un dzīves kvalitātei. Piesārņojums pasliktina elpceļu slimību pacientu stāvokli, savukārt sēdošs dzīvesveids veicina sirds un asinsvadu slimības un aptaukošanos, nemaz nerunājot par 127 000 uz Eiropas autoceļiem bojāgājušo.

Eiropas Mobilitātes nedēļa 2010 English rosina atteikties no sava auto izmantošanas par labu mazāk piesārņojošiem, klusākiem transportlīdzekļu veidiem un tā saudzēt vidi un pašu veselību. Dodoties uz darbu kājām vai ar riteni, jūs mazināt CO2 emisiju un uzturat sevi formā.

No 16. līdz 22. septembrim daudzās Eiropas pilsētās rīkos pasākumus, lai sekmētu ilgtspējīgu mobilitāti un iedzīvotājus informētu par daudzajām tās priekšrocībām. Itālijas pilsētā Boloņā notiks lietotu divriteņu izsole. Francijā Kannu iedzīvotājus mudinās praktizēt automobiļu koplietošanu. Čehijā Brno pašvaldība piedāvās iesaistīties fiziskās aktivitātēs, tādās kā nūjošana vai braukšana ar skrituļslidām, un Beļģijas galvaspilsētā Briselē abus vienai no galvenajām ielām uz ietvēm noklās sarkanu paklāju.

Eiropas Mobilitātes nedēļu rīko katru gadu kopš 2002. gada. Papildus šīm septiņām dienām pilsētas apņemas ieviest vismaz vienu pastāvīgu pasākumu ceļā uz ilgtspējīgāku transportu. Pērn piedalījās rekordliels skaits pilsētu (2 178) un ar 4 441 pasākumu ieviesa paliekošas izmaiņas savā mobilitātes politikā.

Diena bez automobiļa, parasti septembra svētdiena, ir nedēļas kulminācijas punkts. Plašas pilsētu zonas rezervē gājējiem, riteņbraucējiem un sabiedriskajam transportam.

Mobilitātes nedēļa ir iespēja mainīt ieradumus un pašiem izbaudīt priekšrocības, ko sniedz klusāka, mazāk piesārņota vide un, iespējams, nedaudz fiziskas aktivitātes. Kājām, ar riteni vai skrejriteni, izmēģiniet, kā ir pārvietoties citādi un dzīvot labāk!

Mobilitātes nedēļas pasākumi jūsu valstī English

Eiropas Mobilitātes nedēļas balva English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites