Naršymo kelias

Judėkite kitaip ir gyvenkite geriau - 17/09/2010

2010 m. Europos judumo savaitės logotipas © ES

2010 m. Europos judumo savaitę siūlome palikti automobilį garaže ir eiti pėstute arba važiuoti dviračiu.

Automobiliai gatvėse kelia daugiausiai triukšmo, labiausiai teršia, sudaro transporto grūstis ir kenkia gyvenimo kokybei bei sveikatai. Dėl taršos ūmėja kvėpavimo takų ligos, o dėl fiziškai neaktyvaus gyvenimo būdo daugėja susirgimų širdies ir kraujagyslių ligomis bei nutukusių asmenų. Be to, Europos keliuose kasmet žūsta 127 000 žmonių.

Per 2010 m. Europos judumo savaitę English bus pademonstruota, kad automobilį galima iškeisti į kitų rūšių transportą, kuris mažiau teršia, yra ne toks triukšmingas, nekenkia aplinkai ir yra naudingesnis sveikatai. Jeigu į darbą vyktume dviračiu ar pėsčiomis, į atmosferą būtų išmetama mažiau anglies dvideginio, o patys būtume žvalesni ir sveikesni.

Rugsėjo 16-22 d. akcijoje dalyvaujantys miestai organizuoja renginius, skirtus tvariam judumui skatinti ir piliečiams apie jo pranašumus informuoti. Bolonijoje (Italija) rengiamas nenaujų dviračių aukcionas. Kanų (Prancūzija) gyventojai gaus informacijos apie kolegų kooperavimasi vykti į darbą vienu automobiliu. Brno (Čekija) bus propaguojama fizinė veikla, pvz., šiaurietiškas ėjimas arba važiavimas riedučiais, o Briuselyje (Belgija) vienos iš judriausių miesto gatvių šaligatviai bus nukloti raudonu kilimu.

Europos judumo savaitė pirmą kartą surengta 2002 m. ir nuo to laiko organizuojama kasmet. Be renginių per šias septynias dienas, miestai dalyviai įsipareigoja įvesti bent vieną nuolatinę priemonę. Pernai dalyvavo rekordiškai daug miestų - net 2178, buvo įvesta 4441 nuolatinė priemonė.

Diena be automobilio, kuri paprastai būna rugsėjo 22 d., yra ryškiausias šios savaitės renginys. Nustatytose zonose leidžiamas tik pėsčiųjų, dviračių ir viešojo transporto eismas.

Judumo savaitė suteikia progą pakeisti įpročius ir, kur nors vykstant, kartu pasimankštinti ramesnėje ir švaresnėje aplinkoje. Ėjimas pėsčiomis, važiavimas dviračiu ar bėgimas lengva ristele - viskas tinka, siekiant judėti kitaip ir gyventi geriau!

Renginiai netoli jūsų English

Viskas apie judumo savaitės apdovanojimus English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos