Navigatsioonitee

Liigu targalt - ela paremini - 17/09/2010

Euroopa mobiilsusnädala 2010 logo © EL

Euroopa mobiilsusnädala 2010 raames soovitatakse jätta auto garaaži ning käia jala või sõita jalgrattaga.

Liiklus, mis on peamine müra, saaste ning liiklusummikute tekitaja, mõjutab meie tervist ja elukvaliteeti. Saaste süvendab hingamisteede haigusi, samas kui vähene füüsiline aktiivsus soodustab südame-veresoonkonna haigusi ning rasvumist. Märkimisväärne on ka asjaolu, et igal aastal hukkub Euroopa teedel 127 000 inimest.

Euroopa mobiilsusnädala 2010 English eesmärk on tõestada, et elu ilma autota on võimalik ning saab valida teisi vähem saastet ja müra tekitavaid transpordivahendeid, säästes seega nii keskkonda kui ka meie endi tervist. Jalgrattaga või jala tööleminek võimaldab vähendada CO2 heitkoguseid ning aitab meil end vormis hoida.

16.-22. septembrini korraldavad osalevad linnad mitmeid üritusi, et edendada säästvat liikuvust ning teavitada inimesi selle eelistest. Itaalias asuvas Bologna linnas korraldatakse kasutatud jalgrataste enampakkumine. Prantsusmaa linna Cannes'i elanikud võivad end kurssi viia ühisauto kasutamise teenusega. Tšehhi Vabariigis Brnos tutvustatakse kepikõndi ja rulluisutamist. Belgia pealinnas Brüsselis rullitakse lahti punane vaip linna peamistele tänavatel.

Euroopa mobiilsusnädalat tähistatatakse alates 2002. aastast igal aastal. Kõnealuse seitsme päeva jooksul kohustuvad osalevad linnad võtma kasutusele vähemalt ühe püsiva lahenduse. Eelmisel aastal osales kõnealuses algatuses rekordarv linnu - 2178, ning vastu võeti 4441 püsivat meedet.

Autovaba päev, mis toimub tavaliselt 22. septembril, on mobiilsusnädala kulminatsiooniks. Teatavad alad jäetakse vaid jalakäijate, jalgratturite ning ühistranspordi käsutusse.

Mobiilsusnädal annab võimaluse oma harjumuste muutmiseks ning kasutada alternatiivseid liikumisvahendeid füüsiliseks tegevuseks rahulikumas ning vähemsaastatud keskkonnas. Jalgsi käimine, rattaga sõitmine - need on suurepärased alternatiivsed liikumisvõimalused, mis aitavad meil saavutada parema elukvaliteedi!

Vaata kõikjal ELis korraldatavaid üritusi English

Kogu teave mobiilsusnädala kohta English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad