Naršymo kelias

Ateinančių 10 metų ES kelių eismo saugos planas - 20/07/2010

ES dar kartą įsipareigojo perpus sumažinti per metus žūstančiųjų keliuose skaičių

2009 m. ES keliuose žuvo 35 000 žmonių - 36 % mažiau nei 2001 m., kai Komisija pirmą kartą iškėlė tikslą perpus sumažinti per metus keliuose žūstančiųjų skaičių. Daugiausia į eismo nelaimes patenka jaunuoliai ir motociklininkai.

Kelios pagrindinės žūties ES keliuose priežastys - greičio viršijimas, vairavimas išgėrus ir saugos diržų neužsisegimas. Nereikalingą pavojų kelia ir nesaugios transporto priemonės bei prasti keliai. Į visas šias problemas atkreiptas dėmesys naujoje ES programoje.

Per ateinančius 10 metų:

• įsigalios naujos taisyklės, kuriomis bus reikalaujama, kad daugiau transporto priemonių būtų įrengtos automatinės įspėjimo sistemos, įskaitant įspėjimo apie greičio viršijimą ir išvažiavimą iš kelio juostos sistemas,

• ES finansuos tik su ES kelių eismo saugos teisės aktų nuostatomis suderintus kelių tiesimo projektus,

• ES bendradarbiaus su nacionalinėmis valdžios institucijomis, kad parengtų bendrą kelių eismo dalyvių švietimo ir mokymo strategiją,

• bus imtasi daugiau priemonių didesniam motociklininkų saugumui užtikrinti. Pastaraisiais metais žūstančiųjų skaičius visų rūšių transporto priemonių eismo nelaimėse sumažėjo. Nesumažėjo tik motociklininkų žūčių. Kasmet tarp žūstančiųjų yra apie 17 % motociklininkų arba mopedų vairuotojų, nors jie sudaro tik 2 % kelių eismo dalyvių.

Remiantis neseniai atliktos ES apklausos Englishfrançais rezultatais, europiečiai mano, kad reikėtų imtis daugiau veiksmų siekiant sumažinti eismo nelaimių skaičių. Daugumos apklaustųjų nuomone, šalių vyriausybės turėtų gerinti kelius ir užtikrinti, kad būtų įgyvendinami kelių eismo saugos teisės aktai.

Tik keturioms šalims - Latvijai, Ispanijai, Estijai ir Portugalijai - pavyko perpus, palyginti su 2001 m., sumažinti per metus keliuose žūstančiųjų skaičių. Rumunijoje ir Maltoje žūčių keliuose padaugėjo.

2009 m. Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir Švedijos keliuose žuvo mažiausiai žmonių, o Graikijos ir Rumunijos - daugiausiai.

 

Kelių eismo sauga. ES veiksmai

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos